Trwa ładowanie...
d3qstqg

Spółki zależne PEP mogą otrzymać 80 mln zł dofinansowania

11.9.Warszawa (PAP) - Spółki zależne Polish Energy Partners realizujące farmy wiatrowe mogą otrzymać dofinansowanie o łącznej wysokości 80 mln zł - podał PEP w piątkowym...

d3qstqg

11.9.Warszawa (PAP) - Spółki zależne Polish Energy Partners realizujące farmy wiatrowe mogą otrzymać dofinansowanie o łącznej wysokości 80 mln zł - podał PEP w piątkowym komunikacie.

"Projekty farm wiatrowych Modlikowice (Talia Sp. z o.o.) i Łukaszów (Amon Sp. z o.o.), realizowane przez podmioty zależne spółki, zostały umieszczone na liście podstawowej i otrzymały alokację dofinansowania w kwocie 40 mln zł każdy (łącznie 80 mln zł)" - napisano w komunikacie.

"Zgodnie z procedurą, po przedstawieniu i zaakceptowaniu przez instytucję wdrażającą pełnej dokumentacji projektu, umowa na dotację zostanie podpisana w okresie około 12 miesięcy" - dodano.

Zgodnie z informacjami spółki, dofinansowanie obejmuje 23 proc. szacowanego budżetu projektu Modlikowice i 17 proc. budżetu projektu Łukaszów.

"Wpływ środków z dofinansowania powoduje, że PEP będzie posiadał środki własne wymagane do realizacji tych projektów. W konsekwencji zwiększa się też zdolność PEP do realizacji kolejnych projektów w obszarze energetyki odnawialnej" - napisano. (PAP)

jru/ pam/

d3qstqg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qstqg