Trwa ładowanie...
d2arobc
kopacz
03-09-2009 17:34

Spotkanie minister Kopacz m.in. z samorządami służby zdrowia (komunikat)

...

d2arobc
d2arobc

03.09. Warszawa - Ministerstwo Zdrowia informuje:

3 września 2009 r. w Ministerstwie Zdrowia odbyło się spotkanie z inicjatywy Ministra Zdrowia Ewy Kopacz z przedstawicielami samorządu lekarskiego, samorządu pielęgniarek i położnych, sądu lekarskiego, sądu pielęgniarek i położnych oraz przedstawicielem Rzecznika Praw Obywatelskich i Biura Rzecznika Praw Pacjenta poświęcone zagadnieniom etyki zawodu lekarza oraz pielęgniarki i położnej. Zorganizowano je w odpowiedzi na skargi pacjentów dotyczące służby zdrowia i doniesienia medialne o łamaniu praw pacjenta.

Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej Konstanty Radziwiłł zwrócił uwagę, że wiele skarg pacjentów wynika z nieznajomości przepisów prawa medycznego przez lekarzy.

Wszyscy uczestnicy spotkania zgodzili się, że należy położyć nacisk na kształcenie w toku studiów w zakresie prawa medycznego, psychologii klinicznej oraz rozwijać umiejętność komunikowania się z pacjentem.

d2arobc

Barbara Kozłowska z Biura Rzecznika Praw Pacjenta zaproponowała opracowanie szczegółowego formularza zgody, który pacjent wypełniałby przed zabiegiem. To zmniejszyłoby liczbę skarg związanych z przekraczaniem uprawnień przez lekarza lub pielęgniarkę.

Było to pierwsze spotkanie z cyklu, kolejne minister Ewa Kopacz planuje za miesiąc.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ral/

d2arobc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2arobc