Trwa ładowanie...
d1rtnve
d1rtnve

Sprzedaż Możejek przez PKN Orlen byłaby błędem - szef Kancelarii Premiera Litwy

...
Share
d1rtnve

19.02. Gdańsk (PAP) - Sprzedaż Możejek przez PKN Orlen byłaby błędem - powiedział Deividas Matulionis, szef Kancelarii Premiera Litwy,

W czwartek biuro prasowe PKN Orlen poinformowało, że płocki koncern rozważa wariant pozyskania w przyszłości partnera strategicznego dla swej litewskiej spółki zależnej Orlen Lietuva, jednak dotychczas nie prowadził w tej sprawie żadnych rozmów.

"To, że mogą zacząć rozmowy, nie znaczy, że już rozmawiają. To byłby błąd, gdyby PKN Orlen zaczął rozmawiać o sprzedaży Możejek. Oczywiście sprzedaż mniejszościowego pakietu nie byłaby dramatem, ale gdyby PKN utracił kontrolę to byłby błąd" - powiedział dziennikarzom Deividas Matulionis, szef Kancelarii Premiera Litwy.

d1rtnve

"PKN straciłby ogromny rynek na produkty naftowe i byłby narażony na większą konkurencję ze strony firm rosyjskich" - dodał.

Matulionis powtórzył, że rząd Litwy nie zgodzi się na sprzedaż Orlenowi terminalu w Kłajpedzie.

"Terminal w Kłajpedzie to jedyny terminal jaki posiadamy. Potrzebujemy go ze względu na nasze bezpieczeństwo, gdyż moglibyśmy go użyć w sytuacji, gdyby wydarzyło się coś dramatycznego" - powiedział. (PAP)

pr/ pel/

d1rtnve

Podziel się opinią

Share
d1rtnve
d1rtnve