Trwa ładowanie...
d3keb4e

Stabilizacja stóp na pewno do końca '11, część RPP za stabilizacją w kolejnych kw. - Chojna-Duch z

19.10. Warszawa (PAP) - Stopy procentowe powinny pozostać stabilne na pewno do końca tego roku, a część członków Rady opowiada się za stabilizacją stóp w kolejnych kwartałach, przy...

Share
d3keb4e

19.10. Warszawa (PAP) - Stopy procentowe powinny pozostać stabilne na pewno do końca tego roku, a część członków Rady opowiada się za stabilizacją stóp w kolejnych kwartałach, przy czym również część członków uważa, że po tym okresie bardziej prawdopodobne są podwyżki stóp niż obniżki - powiedziała dziennikarzom członek RPP Elżbieta Chojna-Duch.

"Stabilizacja stóp powinna potrwać na pewno do końca tego roku. Niepewność w gospodarce światowej powiększa się, czekamy na decyzje dotyczące zasilenia EFSF i rekapitalizacji banków" - powiedziała.

"Część RPP w trakcie dyskusji, przy scenariuszu zakładającym spowolnienie wzrostu PKB i stopniowego obniżania się inflacji, uznała że możliwa jest stabilizacja stóp na obecnych poziomach w kolejnych kwartałach" - dodała.

"Część członków była także zdania, że po okresie stabilizacji, w przyszłym roku prawdopodobieństwo podwyżek stóp może być większe niż obniżek, jeśli inflacja będzie utrzymywała się powyżej celu w wyniku trwającego osłabienia złotego" - powiedziała.

Chojna-Duch powiedziała, że uważa, iż należy poczekać na rozwiązania zewnętrzne i na ocenę długookresowych tendencji. (PAP)

jba/ map/ asa/

d3keb4e

Podziel się opinią

Share
d3keb4e
d3keb4e