Trwa ładowanie...
d2mn1gd

Stopa bezrobocia w marcu 13,6 proc. vs 13,9 proc. w lutym - szacunki MPiPS (opis)

07.04. Warszawa (PAP) - Stopa bezrobocia w marcu spadła do 13,6 proc. z 13,9 proc. w lutym - wynika z szacunków MPiPS. Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz dodał, że...

Share
d2mn1gd

07.04. Warszawa (PAP) - Stopa bezrobociaStopa bezrobocia (Zobacz zmiany wskaźnika») w marcu spadła do 13,6 proc. z 13,9 proc. w lutym - wynika z szacunków MPiPS. Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz dodał, że osiągnięcie zakładanego przez rząd poziomu bezrobocia na koniec roku w wysokości 13,0 proc. jest coraz bardziej realne.

Z danych resortu wynika, że w urzędach pracy na koniec marca zarejestrowanych było 2.184 tys. osób, o 72 tys. mniej niż w lutym.

Z kolei pracodawcy zgłosili w marcu 107 tys. miejsc pracy i aktywizacji zawodowej o 18 tys. więcej niż w marcu 2013 roku.

"Wydaje się, że jest to trwałe odwrócenie trendu i ta tendencja spadkowa utrzyma się w kolejnych miesiącach. Dynamika spadku w następnych miesiącach powinna być coraz większa. Wszystko wskazuje na to, że poziom 13,0 proc. na koniec roku jest coraz bardziej realny do osiągnięcia" - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że na jesieni należy liczyć się z sezonowym wzrostem stopy bezrobocia. (PAP)

nik/ map/ ana/

d2mn1gd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mn1gd
d2mn1gd