Trwa ładowanie...
d4l976x

Strajk nauczycieli. Do ministerstwa przychodzą pracownicy z dziećmi?

Dziś pierwszy dzień strajku nauczycieli. Część rodziców dostało przyzwolenie swoich pracodawców, aby przyjść do pracy z dziećmi. Czy podobnie było w MEN?
Share
Strajk nauczycieli. Do ministerstwa przychodzą pracownicy z dziećmi?
Źródło: East News, Fot: Jan Bielecki/East News
d4l976x

Od piątku zarówno resort edukacji, jak i rodziny, pracy i polityki społecznej nie odpowiedziały na pytania money.pl, czy planują zapraszać pracowników z dziećmi, czy nie boją się utrudnień w pracy w resortach.

Zobacz również: Strajk nauczycieli 2019. Zarobki nauczycieli od lat daleko za gospodarką. Ani PiS, ani PO tego nie zmieniły

Jednak z relacji dziennikarza RMF FM, który był pod resortem Anny Zalewskiej może wynikać, że do Ministerstwa przychodzą jednak rodzice z dziećmi. MEN jak do tej pory nie skomentował tej kwestii.

Wcześniej włodarze niektórych miast, w tym stołeczny ratusz zgodzili się, aby ich pracownicy przyprowadzili do pracy swoje dzieci. Samorządy organizują też specjalne zajęcia.

Strajk nauczycieli rozpoczął się w poniedziałek o godzinie 8 rano, po tym jak piąte z rzędu rozmowy "ostatniej szansy" zakończyły się fiaskiem.

Jak mówił szef ZNP, do strajku zadeklarowało się przystąpić 80 proc. szkół w całym kraju. Strajk nauczycieli może według jego szacunków objąć ponad pół miliona pracowników oświaty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4l976x

Podziel się opinią

Share
d4l976x
d4l976x