Trwa ładowanie...

Sukces wegańskiego mleka Oatly. Gwiazdy inwestują w firmę

Dodatkowych 200 mln dol pozyskała firma Oatly produkująca wegańskie mleko z owsa. W koncern zainwestowała m.in aktorka Natalie Portman, dziennikarka Oprah Winfrey czy raper Jay-Z.

Share
Sukces wegańskiego mleka Oatly. Gwiazdy inwestują w firmę
Źródło: Oatly
d30lmhv

Popularna na amerykańskim rynku szwedzka firma Oatly planuje wejście na nowe rynki. Zamierza również zbudować nowy zakład produkcyjny wegańskiego mleka. Teraz jej plany mogą się ziścić bowiem, jak pisze "Rzeczpospolita", firma otrzymała pokaźny zastrzyk gotówki.

d30lmhv

200 mln dol., czyli dokładnie tyle, co jej ubiegłoroczną sprzedaż, firma pozyskała od inwestorów. Markę wsparły prawdziwe gwiazdy. Jak wskazuje dziennik, wśród inwestorów znalazła się choćby aktorka Natalie Portman, słynna amerykańska dziennikarka Oprah Winfrey czy popularny muzyk Jay-Z.

Obejrzyj też: "Rynek trzeba uregulować". Michał Kołodziejczak zwraca uwagę na ważny problem w rolnictwie

Ale lista jest znacznie dłuższa i nie mniej ciekawa. Na mleko z owsa postawił również były prezes Starbucks Howard Schultz. Pieniądze popłynęły też z funduszu inwestycyjnego Blackstone Group.

Obecnie wegańskie mleko marki Oatly dostępne jest w 20 krajach, a jego popularność stale rośnie. Jak pisze "Rz" w ubiegłym roku ponad 40 proc. amerykańskich gospodarstw domowych kupiło mleko nie pochodzące od zwierząt - wynika z raportu Good Food Institute and Plant Based Food Association.

d30lmhv
d30lmhv

Podziel się opinią

Share
d30lmhv
d30lmhv