Trwa ładowanie...

Superkumulacja w Lotto. Stawka wzrosła

Już 17 mln zł jest do wygrania w najbliższym losowaniu w Lotto. Od czterech losowań nikt nie trafił szóstki. Może w czwartek 31 sierpnia nareszcie jakiś szczęśliwiec wytypuje sześć zwycięskich cyfr?

Superkumulacja w Lotto. Stawka wzrosłaŹródło: PAP, fot: PAP/Wojciech Pacewicz
d2do59q
d2do59q

We wtorkowym losowaniu padły następujące liczby: 4, 21, 34, 37, 38 oraz 39. Ostatnia szóstka padła w połowie sierpnia. Szczęśliwiec, który odwiedził kolekturę przy ul. Dwernickiego 15 w Suwałkach i wytypował sześć cyfra metodą na chybił trafił, wygrał 4 042 245,60 zł. Suwałki już po raz trzeci znalazły się na mapie miejscowości, w których grają lottomilionerzy.

Poza opisaną powyżej "szóstką", ponad 4 mln zł udało się "ustrzelić" w 2014 r., a kilka miesięcy później w 2015 r. padła szósta co do wielkości wygrana w historii Lotto, która wynosiła ponad 30 mln zł.

W tym roku, dokładnie 17 marca, padła najwyższa wygrana w historii Totalizatora Sportowego. Z rekordowej "szóstki" cieszył się gracz, który zakupił zakłady w niewielkiej miejscowości Skrzyszów w woj. małopolskim. Szczęściarz zgarnął aż 36,7 mln zł (minus 10 proc. podatku). Z kolei rekordowa kumulacja w Lotto miała miejsce w zeszłym roku. Wówczas 60 mln zł podzieliło między siebie aż trzech wygranych.

Grający powinni też pamiętać o jeszcze jednej rzeczy. Prawdopodobieństwo trafienia szczęśliwej "szóstki" wynosi 1:13 983 816. Nie zmienia to jednak faktu, że jak szacuje Totalizator Sportowy, co drugi Polak grywa w Lotto, choć wygrywają tak nieliczni.

Lotto. Tego nie wiesz o grach liczbowych

Lotto jest grą kumulacyjną. Im więcej jest zawartych zakładów, tym większa będzie pula na wygrane. Cena zakładu wynosi 3 złote. Jeśli do tej kwoty dopłacimy złotówkę, to weźmiemy także udział w losowaniu Lotto Plus.

Losowania Lotto odbywają się trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty o godz. 21.40.

d2do59q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2do59q