Trwa ładowanie...
d1s80rn

Suplementy bez wartości. W co czwartym brakuje deklarowanych witamin

Co czwarty suplement diety jest niezgodny z deklaracjami producentów. Brakuje w nich witamin i składników roślinnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Reklamy suplementów będą musiały zostać zmienione.
Reklamy suplementów będą musiały zostać zmienione. (iStock.com)
d1s80rn

50 najpopularniejszych suplementów diety zostało przebadanych przez Narodowy Instytut Leków. Wyniki zatrważają. Jedna czwarta z nich jest niezgodna z deklaracjami producentów - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

30 proc. zadeklarowanej witaminy B2 i B6 w preparatach, które miały właśnie tę witaminę suplementować. 80 proc. w produktach z witaminą D.

d1s80rn

Podobnie z preparatami roślinnymi. Składniki powinny zgodnie ze standardami stanowić nie mniej jak 90 proc. preparatu. Tym czasem wyciągi np. z ostryżu stanowiły 3 proc. a dawki izoflawonów soi 18 proc.

Tym czasem rynek suplentów w Polsce ma się dobrze. Jak pisze "DGP" od stycznia do listopada ubiegłego roku wydaliśmy na nie 3,4 mld zł to jest o 200 mln więcej niż przed rokiem.

d1s80rn

Jak pisał wcześniej DGP, od stycznia obowiązują bardziej restrykcyjne regulacje dotyczące reklam suplementów. Spot nie będzie mógł być łączony w bloku z reklamami z wyrobami medycznymi ani produktami leczniczymi. Reklama nie będzie też mogła sugerować, że suplementy mogą zastąpić zrównoważoną dietę. W reklamie nie pojawią się już ani lekarze, ani gabinety kojarzące się z działalnością leczniczą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1s80rn

Podziel się opinią

Share
d1s80rn
d1s80rn