ycipk-djebbe

Sute nagrody za fatalną realizację Mieszkania+. Wiceminister Adamczyka hojnie obdarowany

61 tysięcy złotych dostał w 2017 roku Tomasz Żuchowski - wiceminister odpowiedzialny do niedawna za budownictwo i program Mieszkanie+.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Realizacja Mieszkania+ idzie słabo, ale odpowiedzialni za program i tak dostali nagrody. Wiceminister Tomasz Żuchowski zainkasował ponad 60 tysięcy złotych.
Realizacja Mieszkania+ idzie słabo, ale odpowiedzialni za program i tak dostali nagrody. Wiceminister Tomasz Żuchowski zainkasował ponad 60 tysięcy złotych. (East News, Fot: East News)
ycipk-djebbe

Nagrodom w dawnym ministerstwie budownictwa i infrastruktury przyjrzał się w czwartek "Super Express". Resort ten był do styczniowej rekonstrukcji odpowiedzialny za realizację programu mieszkaniowego rządu.

Szła ona jednak powoli, dlatego w tym roku premier Mateusz Morawiecki zmniejszył ministerstwu kompetencje. Sprawy związane z budownictwem przeszły do resortu rozwoju. Zaś nadzór nad Mieszkaniem+ objął sam Morawiecki.

Zobacz też: Morawiecki o nowym rządzie: jesteśmy tu po to, żeby służyć 24 godziny na dobę

ycipk-djebbe

Problemy dawnego resortu budownictwa nie przeszkodziły jednak w przyznaniu jego pracownikom wysokich nagród. W 2017 roku, kiedy premierem była jeszcze Beata Szydło, minister budownictwa Andrzej Adamczyk dsotał 70 tys. zł, zaś Tomasz Żuchowski - 61, 4 tys. zł.

To tyle, na ile mógł też liczyć Konstanty Radziwiłł - były minister zdrowia, który dostał najniższą nagrodę w gronie ministrów. Najwięcej - bo nieco ponad 80 tys. zł - dostał z kolei były szef MSWiA, a dziś minister obrony Mariusz Błaszczak.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-djebbe

ycipk-djebbe
ycipk-djebbe