ycipk-3pmb1t
święty mikołaj

Święty Mikołaj bankrutem. Zalega z podatkami na kwotę 200 tysięcy euro

Santa Claus Office, czyli fińska siedziba Mikołaja zalega z podatkami i być może niedługo będzie musiał ogłosić niewypłacalność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Święty Mikołaj bankrutem. Zalega z podatkami na kwotę 200 tysięcy euro
(WP.PL, Fot: Tarja Mitrovic / Flickr (CC BY 2.0))
ycipk-3pmb1t

*Święty Mikołaj ogłosi upadłość? Wiele na to wskazuje. Santa Claus Office, czyli fińska siedziba Mikołaja, zalega z podatkami i być może niedługo będzie musiał ogłosić niewypłacalność. Do oddania ma 200 tysięcy euro. *

Wszystkiemu winni są Rosjanie, którzy od lat byli najlepszymi klientami centrum. Od czasu finansowej recesji ich liczba dramatycznie spadła - informuje agencja Reuters. Głównym źródłem zarobku parku jest płatna możliwość robienia zdjęć ze Świętym Mikołajem.

- Wszystkiemu winny jest światowy kryzys. Najpierw spadła liczba odwiedzających z Grecji, później Hiszpanii, Włoch i Portugalii. Na samym końcu przestali do nas przyjeżdżać Rosjanie - tłumaczy Jarmo Kariniem, dyrektor zarządzający parkiem z siedzibą w Rovaniemi.

ycipk-3pmb1t

Słowa dyrektora potwierdzają fińskie statystyki. Liczba wjeżdżających do kraju Rosjan spadła o ponad 30 procent w porównaniu z analogicznym okresem rok temu.

Kariniem mimo to jest przekonany, że uratuję firmę, która zatrudnia 20 osób. - Mamy jeszcze tydzień na zapłacenie podatku. Wierzę, że uzbieramy potrzebną kwotę - powiedział agencji Reuters Kariniem.

Santa Claus Office co roku odwiedza ponad 300 tysięcy osób rocznie. Firma jest jednocześnie częścią większego projektu - Santa Claus Village, na który składa się nie tylko dom Świętego Mikołaja, ale i cały park tematyczny. Zarządcy wioski twierdzą, że sam Święty Mikołaj nigdzie się nie wybiera i na pewno pozostanie na miejscu.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3pmb1t

ycipk-3pmb1t
ycipk-3pmb1t