Trwa ładowanie...

"Szary domek" z Biedronki na deskach teatru

Wystawia go Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku.

"Szary domek" z Biedronki na deskach teatruFot: Materiały Prasowe
d2i2dys
d2i2dys

Tego jeszcze nie było. Akcja Biedronki debiutuje na deskach teatru. Chodzi o książkę "Szary Domek" Katarzyny Szestak, która wygrała pierwszą edycję konkursu dla debiutujących pisarzy i ilustratorów "Piórko". Właśnie powstał spektakl na podstawie bajki. Wystawia go Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku.

Autorem scenografii i kostiumów, stworzonych na podstawie ilustracji z książki, jest Ludmila Bubanova, scenografka i kostiumografka teatralna, absolwentka studiów w Bratysławie i Warszawie. Muzykę do spektaklu skomponował młody kompozytor i dyrygent, laureat wielu nagród, Ignacy Zalewski.

Opowieść najpierw urzekła grono jurorów konkursu na książkę dla dzieci "Piórko", a potem podbił serca najmłodszych i ich rodziców. Teraz zaciekawił artystów Nowego Teatru - zaznacza Jeronimo Martins Polska, właściciel Biedronki.

– "Szary domek" to piękna i niezwykle ciepła opowieść dla dzieci i dorosłych. Mówi o wszystkim, co w życiu ważne, a na co zwykle brakuje nam czasu. Uczy wrażliwości i odpowiedzialności oraz akceptacji odmienności. Opowieść urzekła nie tylko grono zacnych jurorów, ale jest także chętnie czytana w wielu polskich domach. Mam nadzieję, że teraz podbije serca kochających teatr – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska S.A.

– Adaptacja sceniczna i inscenizacja "Szarego domku" to dla mnie prawdziwe wyzwanie. Jak miejsce, przestrzeń uczynić bohaterem spektaklu? Jak stworzyć w teatrze świat magiczny? Czy mi się to uda – niech ocenią widzowie! – polecił Jerzy Machowski, reżyser, który zajął się także adaptacją tekstu.

Prapremiera spektaklu odbędzie się już 25 marca.

d2i2dys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i2dys