Trwa ładowanie...
d42kjz0

Szef Wszystkich Szefów ma szansę na pomnik. Szczecinianie zdecydują, czy miasto upamiętni Krzysztofa Jarzynę

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - Szef Wszystkich Szefów zasługuje na upamiętnienie, przekonuje szczecinianin. Wkrótce okaże się, czy inni mieszkańcy miasta myślą podobnie i zagłosują na pomnik w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Share
Szczecinianin proponuje, by uhonorować Krzysztofa Jarzynę - postać fikcyjną, ale kojarzoną z miastem
Szczecinianin proponuje, by uhonorować Krzysztofa Jarzynę - postać fikcyjną, ale kojarzoną z miastemŹródło: Internet, Fot: Paweł Krzych
d42kjz0

Ławeczki na osiedlu, huśtawki, nowy księgozbiór do biblioteki – to sztandarowe pozycje w propozycjach do Budżetu Obywatelskiego. Inwestycje bez dwóch zdań potrzebne i zaspokajające potrzeby mieszkańców w różnym wieku.
A gdyby tak podejść do budżetu (który sam w sobie jest jak najbardziej na poważnie) na większym luzie i zamiast zwiększenia liczby koszy na śmieci czy wybiegu dla psów postulować instalację upamiętniającą nie byle kogo, bo Krzysztofa Jarzynę z Miasta Szczecina?

- Tej postaci nie trzeba przedstawiać. Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - Szef Wszystkich Szefów, kultowa postać polskiej popkultury rozpowszechniona za sprawą polskiego filmu „Poranek Kojota”. Projekt przewiduje powstanie instalacji artystycznej tej postaci, która zostanie zlokalizowana na Łasztowni na działce 12/17 na dużym placu w sąsiedztwie Nabrzeża Starówka – przekonuje wnioskodawca.

    Internet
Źródło: Internet, Fot: własne

A co pomnik Szefa Szefów może dać mieszkańcom stolicy Pomorza Zachodniego? Należną im uwagę medialną, przekonuje wnioskodawca.

d42kjz0

- Szczecin ma szansę mieć swojego popkulturowego bohatera znanego w całej Polsce i wśród Polonii na całym świecie, niczym miasta w USA: Detroit ma swojego Robocopa, Filadelfia wybudowała pomnik Rockiego, w Gorzowie z kolei powstał pomnik Janusza (mistrza plażingu bulwarowego).

**Zobacz też: Poranek Kojota - Najlepsze sceny

- Wskazane miejsce jest uczęszczane przez mieszkańców i turystów, znajduje się na terenie objętym monitoringiem, więc nawet jeśli ktoś wpadłby na szalony pomysł, by narazić się Szefowi Wszystkich Szefów, taki czyn będzie mocno utrudniony. Instalacja z pewnością spotka się z zainteresowaniem turystów przybywających do Szczecina, a już sama inicjatywa upamiętnienia Pana Krzysztofa w takiej formie odbije się echem w ogólnopolskich mediach (…) Szczecinianie po raz kolejny udowodnią, że jesteśmy dumni z naszego miasta oraz myślimy nieszablonowo, czasami z przymrużeniem oka – wyjaśnia.

d42kjz0

Całkowity koszt pomnika szacuje na 113 500 zł.

Realizację swojego pomysłu autor widzi tak:

    Internet
Źródło: Internet, Fot: Paweł Krzych

Czy Krzysztof Jarzyna będzie cieszył oczy mieszkańców oraz odwiedzających Szczecin? Dowiemy się tego wkrótce, gdyż 3 czerwca zakończyło się składanie wniosków (w sumie zarejestrowano ich 170).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42kjz0

Podziel się opinią

Share
d42kjz0
d42kjz0