Trwa ładowanie...
d437cg7

Szeroki gest Marszałka Sejmu. 350 tys. zł na nagrody dla urzędników

350 tysięcy zł na nagrody dla urzędników w Kancelarii Sejmu i 460 tys. zł w Senacie - takie sumy rozdali swoim podwładnym marszałkowie obu izb. Najwyższa nagroda dla jednej osoby to 10 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szeroki gest Marszałka Sejmu. 350 tys. zł na nagrody dla urzędników
(East News, Fot: MAREK LASYK/REPORTER)
d437cg7

Zarówno Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, jak i Marszałek Senatu Stanisław Karczewski mają szeroki gest. W styczniu informowaliśmy, że ryczałt na biura poselskie wzrósł do 14,2 tys. zł, co było już drugą podwyżką w tej kadencji Sejmu. Posłowie zaczynali w listopadzie 2015 roku z ryczałtem na poziomie 12 150 zł.

Okazuje się, że marszałkowie dbają nie tylko o parlamentarzystów. Jak informuje "Super Express", od początku tego roku urzędnicy Kancelarii Sejmu dostali w sumie niemal 350 tys. zł nagród. Z kolei pracownicy Kancelarii Senatu od początku 2017 r. dostali 460 tys. zł.

Zobacz też: Prawo i Sprawiedliwość i duże pieniądze

Za co te nagrody? Trudno powiedzieć. - Mają one przeważnie charakter indywidualny (o ile nie wynikają z przepisów prawa pracy), a zatem wskazanie jednej podstawy wypłaty powyższych świadczeń nie jest możliwe - wynika z odpowiedzi, którą przytacza "Super Express".

Natomiast pracownicy Senatu mieli zostać wynagrodzeni m.in. za "wykonywanie trudnych zadań, wiążących się z dużą odpowiedzialnością czy dzielenie się z innymi pracownikami wiedzą lub doświadczeniem".

Najwyższe nagrody to 10 tys. zł.

d437cg7

Podziel się opinią

Share
d437cg7
d437cg7