Trwa ładowanie...

Szykują się kolejne grupowe zwolnienia

Jeszcze wczoraj czytaliśmy o grupowych zwolnieniach Przewozach Regionalnych, dziś Szwedzki producent samochodów ciężarowych i autobusów Scania, poinformował o zamiarze zwolnienia w zakładzie w Słupsku 142 pracowników. Decyzja ma związek z
ograniczeniem produkcji autobusów w polskim oddziale firmy.

Szykują się kolejne grupowe zwolnieniaŹródło: Stock
dvhw8ul
dvhw8ul

Jeszcze wczoraj czytaliśmy o grupowych zwolnieniach Przewozach Regionalnych, dziś Szwedzki producent samochodów ciężarowych i autobusów Scania, poinformował o zamiarze zwolnienia w zakładzie w Słupsku 142 pracowników. Decyzja ma związek z ograniczeniem produkcji autobusów w polskim oddziale firmy.

"Sytuacja gospodarcza na naszych najważniejszych rynkach nie wykazuje oznak poprawy, spodziewamy się utrzymania słabego popytu na autobusy komunikacji miejskiej w nadchodzącym roku" - stwierdził prezes firmy Scania Buses & Coaches Klas Dahlberg. Dodał, że "w związku z tym musimy dostosować wielkość produkcji do mniejszej liczby zamówień".

Centrala firmy w Soedertoelje pod Sztokholmem poinformowała, że zwalnianym pracownikom zostaną zapewnione "różne formy wsparcia". Część z nich będzie mogła przejść na wcześniejsze emerytury, koncern zobowiązał się również do wypłacenia odpraw. Wsparcie będzie możliwe dzięki porozumieniu zawartemu ze związkami w zakładzie w Słupsku - podała centrala firmy.

Zakład Scanii w Słupsku zatrudnia prawie 700 osób, specjalizuje się w produkcji autobusów na rynek europejski.

dvhw8ul
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvhw8ul