Trwa ładowanie...

Także minister Błaszczak będzie mieć swoje 500+? Dla par z długim pożyciem małżeńskim

Minister rodziny Elżbieta Rafalska ma 500+ dla rodzin z dziećmi, a niedługo także dla emerytów, a minister edukacji Anna Zalewska chce dać 500+ nauczycielom. Możliwe, że także szef MSWiA Mariusz Błaszczak będzie mieć swoje 500+. Pieniądze miałyby trafiać do par z długim pożyciem małżeńskim.

Także minister Błaszczak będzie mieć swoje 500+? Dla par z długim pożyciem małżeńskimŹródło: SPL/East News
d2wc58y
d2wc58y

Jak pisze "Fakt", do ministra spraw wewnętrznych i administracji zaapelowali w tej sprawie samorządowcy zasiadający w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu.

Samorządowcy przekonują, że małżeństwom z 50-letnim stażem mogą wręczać tylko medale, a chcieliby móc uhonorować te pary nagrodą finansową.

– Ludzie starsi są nieraz w bardzo trudnej sytuacji finansowej i byłoby to dla nich pewnego rodzaju wsparcie – powiedział prezydent Bielska-Białej, 76-letni Jacek Krywult.

500+ w Europie. Zobacz, ile pieniędzy dostają dzieci w innych krajach

Jak sprecyzował Krywult, nagroda miałaby wynosić 500 zł na parę. Aby takie nagrody mogłyby być wypłacane, trzeba by zmienić prawo.

MSWiA nie mówi propozycjom samorządowców "nie". – To ciekawa propozycja – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Sebastian Chwałek. Zapowiedział, że zapozna się z szczegółami propozycji samorządowców.

d2wc58y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wc58y