Trwa ładowanie...
d2xb4xx

Tego w polskim wojsku jeszcze nie było

Padł rekord naboru do Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. Na 250 ochotników na szkolenie przygotowujące do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych, 85 stanowiły kobiety
Share
Tego w polskim wojsku jeszcze nie było
d2xb4xx

Czteromiesięczne szkolenie rozpoczęło się 4 września podczas apelu, na którym komendant CSMW kmdr Zenon Juchniewicz wręczył broń elewom. 27 września złożą oni uroczystą przysięgę wojskową.

*Polecamy: * Znany kosmonauta zrezygnował z pracy, bo żona mu kazała

Przez pierwsze trzy miesiące kandydaci i kandydatki przejdą szkolenie z zakresu przedmiotów okołowojskowych, które zakończy się egzaminem. Następnie rozpocznie się nauka w 20 specjalnościach wojskowych m.in. z zakresu obsługi stacji radiolokacyjnych, armaty przeciwlotniczej, urządzeń sygnalizacyjnych, urządzeń hydroakustycznych, elektrotechnicznych i nawigacyjnych, silników spalinowych, sprzętu do likwidacji skażeń, radiostacji małej mocy, czy systemów wodno-paliwowych i powietrznych. Po zakończeniu szkolenia zasilą Marynarkę Wojenną i Wojska Lądowe.

Dodajmy tylko, że ci, którzy pomyślnie przejdą szkolenie będą mogli ubiegać się o przyjęcie do korpusu szeregowych zawodowych.

JK,WP.PL

d2xb4xx

Podziel się opinią

Share
d2xb4xx
d2xb4xx