Trwa ładowanie...

Topshop wycofuje się z Polski. Zamyka jedyny sklep

Topshop ma sklep w Warszawie, w galerii handlowej Złote Tarsy. Placówka zostanie zamknięta 29 stycznia.

Topshop wycofuje się z Polski. Zamyka jedyny sklepFot: Wikimedia/Madeofstars CC SA 3.0
d4eocsn
d4eocsn

Topshop, brytyjska sieć sklepów, która działa w ponad 100 krajach, zamyka swój jedyny sklep w Polsce. To kolejny w ostatnich miesiącach przykład wycofania się brytyjskiej sieci z Polski. W listopadzie podobny zamiar ogłosił Marks & Spencer.

Topshop ma sklep w Warszawie, w galerii handlowej Złote Tarsy. Z informacji, którą podał portal innpoland.pl wynika, że placówka zostanie zamknięta 29 stycznia.

Sieć jest częścią Arcadia Group, do której należą jeszcze inne marki modowe, m.in. Dorothy Perkins, Burton oraz Wallis. Dla Topshopu kolekcję ubrań zaprojektowała m.in. słynna modelka Kate Moss.

Z kolei sieć Marks & Spencer miała w Polsce 11 sklepów. Firma ogłosiła, że zamknie je i zwolni wszystkich pracowników. Decyzja była skutkiem przeglądu 466 zagranicznych sklepów sieci. W Polsce analizowano biznesową działalność z ostatnich pięciu lat.

- Nasza działalność w Polsce jest nie do utrzymania. Zdajemy sobie sprawę z wpływu proponowanych w Polsce zmian na naszych pracowników i będziemy chcieli uzyskać ich opinie na temat naszej propozycji - mówił w listopadzie Jonathan Glenister, dyrektor regionalny na Europę, Chiny i Indie w Marks & Spencer.

d4eocsn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eocsn