Trwa ładowanie...
d3nst50
d3nst50

Totmes w II kw. tego roku wejdzie na NewConnect

01.02. Warszawa (PAP) - Totmes w drugim kwartale tego roku wejdzie na NewConnect. W międzyczasie spółka będzie pracować nad prospektem, który umożliwi jej wejście na rynek...
Share
d3nst50

01.02. Warszawa (PAP) - Totmes w drugim kwartale tego roku wejdzie na NewConnect. W międzyczasie spółka będzie pracować nad prospektem, który umożliwi jej wejście na rynek regulowany - poinformował Wrocławski Dom Maklerski w komunikacie prasowym.

"Totmes SA, podmiot dominujący Grupy Totmes zaangażowanej w inwestycje w szeregu spółek publicznych z rynku regulowanego GPW, wybiera się na GPW. Na początek, w II kwartale 2010 roku, wejdzie na NewConnect. W międzyczasie trwać będą prace nad prospektem emisyjnym, który umożliwi wejście na rynek regulowany. Wycena funduszu sięga 165 mln zł. Oferującym podczas emisji akcji będzie Wrocławski Dom Maklerski SA" - poinformowano w komunikacie.

Jak podano w raporcie, w skład grupy Totmes wchodzi kilkanaście wehikułów inwestycyjnych. Łączna wartość aktywów stanowiących jej własność to ponad 100 mln zł, w tym spółki publiczne z rynku regulowanego oraz z NewConnect, a także nieruchomości.

d3nst50

"(...) w 2010 roku spodziewamy się przynajmniej 40 mln zł zysku netto" - napisano w komunikacie.

W ramach prywatnej emisji akcji, Totmes zaoferuje inwestorom papiery za 2 mln zł. Prywatna emisja akcji zaplanowana jest na marzec, a debiut na NewConnect na kwiecień lub maj tego roku.

"Początkowo wejście na NewConnect nie było w ogóle planowane, ale pozwoli ono zaprosić do akcjonariatu szereg inwestorów, którzy nie chcą czekać na zakończenie bardziej czasochłonnych prac nad debiutem na rynku regulowanym. Stąd emisja będzie miała wymiar raczej symboliczny - na poziomie kilku milionów złotych" - poinformował cytowany w komunikacie Piotr Chmielewski, prezes zarządu firmy Totmes.

"Nie ukrywamy, że zarówno wielkość emisji, jak i cena akcji spółki w ofercie publicznej, która mogłaby poprzedzić przejście na rynek regulowany, byłaby na pewno wyższa" - dodał. (PAP)

morb/ gor/

d3nst50

Podziel się opinią

Share
d3nst50
d3nst50