Trwa ładowanie...

TP ogłasza wyniki. Analitycy zaskoczeni. Prezes spokojny. A Neostrada będzie tańsza

- W III trzecim kwartale wydatki na inwestycje spadły poniżej 10 proc. przychodów. W IV kwartale znów przywrócimy inwestycje na poziomie 12-15 proc. - mówi Maciej Witucki.

TP ogłasza wyniki. Analitycy zaskoczeni. Prezes spokojny. A Neostrada będzie tańszaŹródło: Jupiterimages
d7he878
d7he878

- W III trzecim kwartale wydatki na inwestycje spadły poniżej 10 proc. przychodów. W IV kwartale znów przywrócimy inwestycje na poziomie 12-15 proc. - zapowiada Maciej Witucki.

327 mln zł netto zysku za trzeci kwartał 2009 roku zaskoczyło analityków. Jednak prezes zarządu TP Maciej Witucki jest spokojny o przyszłość spółki i zapowiada zwiększenie wydatków na inwestycje.

Grupa TP miała w III kwartale 2009 roku 4,058 mld zł przychodu. W porównaniu z analogicznym okresem 2008 roku były one mniejsze o 10,6 proc. Wpływ na zmniejszenie przychodów ma głównie spadająca liczba abonentów usług stacjonarnych oraz niskie stawki MTR, czyli ceny hurtowe połączeń.

- Zmiany trendu na rynku telefonii komórkowej spodziewamy się najwcześniej w II połowie 2010 roku, kiedy zniknie wpływ stawek MTR - ocenił Maciej Witucki. - Po zrealizowaniu porozumienia TP będzie inną firmą - dodał wiceprezes zarządu Telekomunikacji Polskiej Piotr Muszyński.

d7he878

Prezes Maciej Witucki Grupy TP podkreśla, że kryzys na rynku telekomunikacyjnym dotyczy wszystkich operatorów. Spółka poinformowała, że wartość rynku telekomunikacyjnego spadła w III kw. o 5,8 proc. rok do roku.

Tańszy internet

Maciej Witucki liczy także na pozytywny wpływ porozumienia z UKE, który zakłada zagwarantowanie przez UKE niezmienności stawek hurtowych do 2012 roku, natomiast ze strony TP zainwestowanie w tym czasie w 1,2 mln linii dostępu do szerokopasmowego Internetu. 1 mln linii będzie miało przepustowość większą niż 6 Mb/s.

- Całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 3 mld zł - ocenia Maciej Witucki.
Spółka zapewnia, że będzie wzmacniać swój udział na rynku telewizyjnym. TP zapowiedziała także obniżki cen Neostrady w II kwartale przyszłego roku.

- Na przyszły rok planujemy wojnę ofertową, ale nie cenową, na którą nie ma już miejsca. Oczywiście z wyjątkiem Neostrady - potwierdza Maciej Witucki.

d7he878

Szukamy oszczędności

Grupa TP w ostatnich miesiącach znacznie obniżyła koszty. Dotąd były to proste cięcia na samochodach służbowych i powierzchni biurowej. Program optymalizacji kosztów całej Grupy zaplanowany jest do 2011 roku.

- Oprócz samochodów i budynków planujemy zmiany w systemach oraz w kampaniach reklamowych - informuje Maciej Witucki.

Zamiast wielu kampanii realizowanych przez różne domy mediowe firma skupi się na kampaniach wiodących. Oszczędności będą kilkuset milionowe.

d7he878

TP planuje także lepszą współpracę między poszczególnymi spółkami w grupie. - Specjalizacja i synergia na to stawiamy - podsumowuje Maciej Witucki.

(fot. Telekomunikacja Polska)
Źródło: (fot. Telekomunikacja Polska)

Wirtualna Polska

d7he878
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7he878