Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
tp

TP w giełdowym indeksie firm odpowiedzialnych już po raz czwarty

Dziś rozpoczyna się publikacja indeksu RESPECT w nowym składzie. Tym razem w zestawieniu znalazły się 23 spółki. Telekomunikacja Polska od pierwszej edycji jest w gronie uczestników indeksu.

Share
TP w giełdowym indeksie firm odpowiedzialnych już po raz czwarty
Źródło: Telekomunikacja Polska
d2nxh58

Giełdowy indeks RESPECT działa od listopada 2009 roku, jego formuła rozwija się wraz ze wzrostem zainteresowania inwestorów tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu oraz wzrostem świadomości CSR wśród samych spółek. Według organizatorów tego projektu polski rynek staje coraz bardziej wymagający, stąd konieczność wprowadzania zmian w metodologii badania poziomu odpowiedzialnego zarządzania firm notowanych na GPW.

Projekt składa się z trzech etapów: rankingu, ratingu i indeksu. Jednym z elementów oceny spółek jest rozwijana w każdej edycji ankieta zawierająca pytania dotyczące standardów zarządzania ładem korporacyjnym, relacji z inwestorami, a także obszaru ekologii, spraw społecznych i pracowniczych. W tej edycji rozbudowane zostały części ankiety dotyczące rynku i relacji z klientami oraz zarządzania środowiskowego.

O coraz większym zainteresowaniu firm społeczną odpowiedzialnością biznesu może świadczyć fakt, że z każdą edycją coraz więcej spółek przechodzi kwalifikację umożliwiającą notowanie w tym zestawieniu. O ile w pierwszej edycji udało się to zaledwie 16 spółkom, aktualnie indeks obejmuje 23 podmioty, w tym niezmiennie Telekomunikację Polską. Świadczy to o strategicznym rozumieniu społecznej odpowiedzialności i wpisaniu tej idei w kulturę organizacyjną TP na stałe. Konsekwencją takiego podejścia są decyzje dotyczące cyklicznego raportowania CSR, prowadzenia dialogu z interesariuszami oraz silniejszy akcent położony na komunikację i promowanie CSR wśród innych polskich firm .

Więcej informacji na temat RESPECT Index można znaleźć na stronie www.odpowiedzialni.gpw.pl

d2nxh58

Podziel się opinią

Share
d2nxh58
d2nxh58