Trwa ładowanie...
d3a3bxj

Trigon DM rozpoczął wydawanie rekomendacji dla Enel-Medu od "kupuj"

...

d3a3bxj
d3a3bxj

20.01. Warszawa (PAP) - Analitycy Trigon DM rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Enel-Medu od "kupuj" z ceną docelową 8,80 zł.

Trigon DM szacuje, że EBITDA spółki w 2014 r. powinna się kształtować na poziomie 21-22 mln zł (+17 proc. rdr), a zysk netto powinien wzrosnąć ponad trzykrotnie w ujęciu rdr i wynieść ok. 5 mln zł.

"Naszym zdaniem Enel-Med jest nadal atrakcyjnie wyceniany. Prognozowany mnożnik EV/EBITDA poniżej 10x na 2014 rok jest istotnie niższy od mnożników z ostatnich transakcji na rynku prywatnej opieki medycznej (BUPA przejmowała Lux-Med przy wskaźniku 12-14x EV/EBITDA, a fundusz Penta nabył większościowy pakiet Grupy EMC przy wskaźniku ponad 18x EV/EBITDA)" - napisano.

"Z informacji od spółki wynika, że sprzedaż segmentu diagnostyki jest bardzo prawdopodobna (jedyne kwestie wstrzymujące finalizację transakcji to sprawy formalne - np. przeniesienia kontraktów Enel-Med z NFZ na kupującego). Spodziewamy się, że spółka może pozyskać z tej transakcji minimum 50 mln zł. Zakładając, że środki te zostaną przeznaczone na inwestycje w otwarcia kolejnych placówek, oczekujemy, że w dłuższym okresie, ewentualna sprzedaż nie powinna negatywnie wpłynąć na wycenę Spółki. Z uwagi na fakt, iż transakcja nie została jeszcze sfinalizowana, nie uwzględniamy jej w naszych prognozach i wycenie" - dodano. (PAP)

mj/ osz/

d3a3bxj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a3bxj