Trwa ładowanie...
d3usln7
terminal
10-12-2009 14:15

Trzech kandydatów na nadzorców budowy terminalu LNG

Na krótkiej liście wykonawców nadzoru inwestorskiego nad budową terminalu LNG w Świnoujściu znalazły się trzy konsorcja - poinformowała w czwartek spółka Polskie LNG. Wśród członków konsorcjów znalazły się dwie polskie firmy. Polskie LNG podpisze umowę z wybranym nadzorcą w kwietniu przyszłego roku.

d3usln7
d3usln7

Przyszły wykonawca będzie - w imieniu inwestora - nadzorował realizację prac budowlanych, montażowych i instalacyjnych, czyli m.in.: weryfikował dokumentację projektową, odbierał te prace brał udział w testach sprawnościowych kompletnego obiektu.

Pierwszą grupę tworzą ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o., ILF Beratende Inguenieure GmbH z Niemiec oraz amerykańska firma MEI, LLC. W skład drugiego konsorcjum wchodzą: WS Atkins-Polska Sp. z o.o. oraz Atkins Ltd. z Wielkiej Brytanii. Do finału postępowania na nadzorcę inwestycji zakwalifikowała się też hiszpańska firma SOCOIN Ingenieria y Construcción Industrial, S.L.U.

Terminal LNG w Świnoujściu ma zostać oddany do użytku w czerwcu 2014 roku; pozwoli na odbiór do 5 mld m sześc. gazu rocznie, z możliwością rozbudowy do 7,5 mld m sześc. Dotąd Polska podpisała kontrakt z Katarem na 1,5 mld m sześc. gazu rocznie.

- Umowę z wykonawcą usług nadzoru nad budową terminalu LNG chcemy podpisać w kwietniu 2010 roku - poinformował prezes Polskiego LNG Zbigniew Rapciak. - Budowa terminalu rozpocznie się w drugiej połowie 2010 roku - dodał.

d3usln7

Spółka Polskie LNG ogłosiła procedurę wyboru nadzoru inwestorskiego 18 sierpnia br. Wnioski o udział w postępowaniu złożyło 11 podmiotów z 9 krajów, m.in.: ze Stanów Zjednoczonych, Danii, Norwegii, Francji, Hiszpanii i Polski.

Kandydaci musieli w ciągu ostatnich 5 lat wykonać co najmniej jedną kompleksową usługę nadzoru inwestorskiego nad całością budowy terminalu LNG oraz posiadać certyfikat ISO 9001.

d3usln7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3usln7