Trwa ładowanie...

Tusk: spełniają się marzenia o nowocześniejszej Polsce

Premier Tusk podczas sobotniej uroczystości zawieszenia wiechy na najwyższym punkcie stadionu PGE Arena Gdańsk powiedział, że w tym miejscu spełniają się marzenia tysięcy i milionów Polaków o nowocześniejszej Polsce. Zapewnił, że Żarnowiec jest "faworytem" jeśli chodzi o lokalizację elektrowni jądrowej.

Share
Tusk: spełniają się marzenia o nowocześniejszej PolsceŹródło: PAP
d2hvxey

Premier Tusk podczas uroczystości zawieszenia wiechy na najwyższym punkcie stadionu PGE Arena Gdańsk powiedział, że w tym miejscu spełniają się marzenia tysięcy i milionów Polaków o nowocześniejszej Polsce. Zapewnił, że Żarnowiec jest "faworytem" jeśli chodzi o lokalizację elektrowni jądrowej.

- Dobrze ponad 40 lat temu na stadionie Lechii Gdańsk marzyłem sobie, że kiedyś wystąpię na płycie nowoczesnego stadionu mojego ukochanego klubu no i nie wyszło mi w życiu - powiedział premier. - Występuję, ale nie w tej roli, o jakiej marzyłem. Spełniają się za to marzenia tysięcy i milionów Polaków o nowocześniejszej Polsce - dodał.

- Budowanie mostów, stadionów, szpitali, czy może być coś piękniejszego dla narodu i jego przywódców wtedy, gdy są warunki, by te marzenia się spełniały? - pytał premier podczas uroczystości. Podkreślił, że zawieszenie wiechy na konstrukcji stadionu traktuje jako sukces wszystkich na Pomorzu i w całej Polsce, "którzy dziś, jutro i pojutrze będą budowali naszą lepszą rzeczywistość".

d2hvxey

Premier Donald Tusk powiedział w sobotę, że najbardziej prawdopodobną lokalizacją elektrowni jądrowej jest Żarnowiec. Nazwał tę inwestycję "strategiczną dla Polski".

- Chcę państwa uspokoić. Wiem, jak mocno trzymacie kciuki za inwestycje w naszym regionie. Pomorze ze swoim Żarnowcem to ciągle faworyt numer jeden, jeśli chodzi o tę inwestycję i nie ma powodu do niepokoju - zapewnił.

Premier przypomniał, że w Gdańsku powstają oprócz stadionu: obwodnica południowa miasta, trasa WZ, część lotniska, ma powstać tunel pod (Martwą - PAP) Wisłą w centrum miasta, najnowocześniejsze w Polsce centrum medycyny inwazyjnej na terenie Akademii Medycznej, hala widowiskowo-sportowa. Powiedział, że za kilka dni będzie w Kwidzynie otwierał inwestycję (podpisanie umowy z wykonawcą - PAP), na którą region czekał dziesiątki lat, czyli most na Wiśle koło miasta.

Według Tuska, Polska może mówić kolejnym roku "fenomenalnego jak na warunki europejskie" wzrostu gospodarczego. Jego zdaniem nasz kraj do osiągnięcia sukcesu potrzebuje "mądrej, nieegoistycznej dyscypliny budżetowej". - Polska nie musi być i nie będzie węzłem gordyjskim złych emocji, złych przypadków dramatów i tragedii. To, co jest największe w naszym narodzie, to jest, że potrafimy wyjść z każdej opresji po to, żeby budować - podkreślił.

Budowę gdańskiego stadionu rozpoczęto 15 grudnia 2008 roku, 15 lipca wmurowano kamień węgielny, a zakończenie prac zaplanowano 21 stycznia 2011 roku. Cała inwestycja ma kosztować 630 milionów złotych. Na trybunach będzie mogło zasiąść 44 tysiące kibiców, którzy pierwszy piłkarski mecz zobaczą latem 2011 roku.

d2hvxey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hvxey
d2hvxey