Trwa ładowanie...

TVP ma chrapkę na kolejny multipleks

Na polskim rynku jest firma (operator techniczny lub nadawca), który już dziś myśli o tym , by uruchomić kolejny multipleks naziemnej telewizji cyfrowej - czytamy w "Rzeczpospolitej".

TVP ma chrapkę na kolejny multipleksŹródło: WP.PL
d4k5rf7
d4k5rf7

Udziału w konsultacjach związanych z uruchomieniem nowego pakietu stacji cyfrowych nie wzięły Polsat ani TVN, ale zainteresowana jest TVP. Nowym multipleksem wykazało jak dotąd 15 firm.

Chodzi o dokonanie rezerwacji częstotliwości z zakresu 174-230 MHz z tzw. pasma trzeciego. Częstotliwości te zostały uwolnione po całkowitym odłączeniu naziemnej telewizji analogowej pod koniec lipca tego roku. Ponieważ zakresy częstotliwości stanowią tzw. dobro rzadkie po sygnale od pierwszego zainteresowanego UKE musiało spytać innych uczestników rynku czy nie są nimi zainteresowani. Liczba 15 opinii może jeszcze wzrosnąć o te, które zostały wysłane pocztą.

Według ustaleń gazety udziału w konsultacjach nie wzięły Polsat i TVN, bardzo zainteresowany jest natomiast publiczny nadawca. TVP na nowych częstotliwościach chciałaby nadawać kanały TVP1 i TVP2 w wersji HD. w kwietniu przyszłego roku TVP musi bowiem zwolnić trzy miejsca na multipleksie m.in. dla TV Trwam i Stopklatka TV.

- Uzyskanie rezerwacji całości nowego multipleksu dodatkowo pozwoliłoby TVP na realizację usług misji publicznej w obszarze nowych technologii i społeczeństwa informacyjnego - argumentuje Centrum Informacji TVP.

Wykorzystanie uwolnionych częstotliwości do nadawania telewizji zdaniem części rynku może być utrudnione, ponieważ widzowie musieliby zaopatrywać się w nowe anteny. Nadawcy telewizyjni już wcześniej zgłaszali wątpliwości czy taki proces miałby w związku z tym sens.

d4k5rf7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k5rf7

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj