Tyle musisz zarabiać, aby wygodnie żyć w USA. Oto najnowsze dane
Z najnowszych danych firmy SmartAsset, firmy zajmującej się technologią finansową wynika, że aby żyć wygodnie w Stanach Zjednoczonych powinniśmy zarabiać ponad sześciocyfrową kwotę, w skali roku.
Według ekspertów, cytowanych przez CNBC, "wygodne życie" jest wtedy, gdy starcza nam pieniędzy na pokrycie stałych opłat (50 proc. budżetu), a także na odłożenie oszczędności (20 proc.) i tzw. wydatki uznaniowe, czyli m.in. opłaty na samochód, jedzenie, czy ubrania (30 proc.).
Z danych zebranych przez uniwersytet MIT w ramach projektu Living Wage Calculator wynika, że najdrożej w skali roku żyje się w stanach: Massachusetts (116 022 dolarów), na Hawajach (113 693 dolarów), w Kalifornii (113 651 dolarów), Nowym Jorku (111 738 dolarów) i Waszyngton (106 496 dolarów) - podaje serwis.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Od pomocnika hydraulika do kontraktu na najwyższy budynek w Europie - Marcin Ziopaja w Biznes Klasie
Ile trzeba zarabiać, aby żyć w USA?
Portal zaznacza, że aby móc samotnie żyć w USA, trzeba zarabiać prawie dwukrotnie więcej niż zazwyczaj zarabia większość singli. Według danych Biura Pracy, roczny średni dochód samodzielnych pracowników pełnoetatowych w USA wynosi około 60 tys. dolarów, czyli 243 354 złotych (ponad 20 tys. złotych miesięcznie).
Z kolei krajowa mediana wygodnego życia w pojedynkę wynosi 89 461 dolarów (387 375,08 złotych), co sugeruje, że na wygodne życie w Stanach nie będzie stać każdego. Aby związać koniec z końcem zainteresowani wyjazdem do USA będą zmuszeni zrezygnować z większego mieszkania, samochodu czy zagranicznych wyjazdów.
Jak wynika z analizy firmy SmartAsset, najtaniej wyjdzie nas życie w Północnej Dakocie, gdzie roczny średni dochód, który pozwoli nam na godne życie wynosi 52 807 dolarów, czyli 228 625,16. Miesięcznie daje nam to dochód w wysokości ponad 19 tys. złotych. Jakie są najczęściej wybierane wśród Polaków kierunki do przeprowadzki?
Tu Polacy kupują mieszkania
Według Michała Spodynka, właściciela biura nieruchomości Goeste, cytowanego przez money.pl na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o zakup lokalu poza ojczyzną, jest Hiszpania, a następnie Bułgaria, Cypr Północny i Costa Blanca. Na liście kierunków wybieranych przez Polaków jest także Chorwacja.
Eksperci przypominają, że każdy, kto planuje kupić mieszkanie lub dom za granicą, musi liczyć się z tym, że każdy kraj ma inne procedury nabycia posiadłości przez obcokrajowca, a także warunki zamieszkania w danym kraju.