Trwa ładowanie...

U bukmachera obstawisz, który minister straci stołek. "Rząd skutecznie wykreował zastępczy temat"

Od kiedy Beata Szydło zapowiedziała, że kilku ministrów w jej rządzie zostanie wymienionych, trwają spekulacje, kto straci posadę. Z politycznej giełdy nazwisk szydzi Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz'15. Sprawdzamy, ile można zarobić, kto może czuć się bezpieczny, a kto powinien się bać.

U bukmachera obstawisz, który minister straci stołek. "Rząd skutecznie wykreował zastępczy temat"Źródło: WP.PL, fot: WP.PL
d2lah7j
d2lah7j

- W ciągu najbliższych kilkunastu dni przekażę opinii publicznej decyzje o zmianach w Radzie Ministrów. Decyzja została już podjęta i będą zmiany w rządzie - wtorkowa wypowiedź Beaty Szydło w programie "Jeden na jeden" w TVN24 wywołała w mediach burzę spekulacji.

Premier Beata Szydło "dokręca śrubki" w rządzie

Teraz "przegranych" mogą obstawiać wszyscy. Bukmacherzy przyjmują bowiem zakłady. Typowane są nazwiska tych, którzy prawdopodobnie stracą stołki.

Kto straci stołek?

Spójrzmy na opublikowaną przez posła Tyszkę tabelę. Niskie wypłaty możemy otrzymać za obstawienie ministra infrastruktury i budownictwa, Andrzeja Adamczyka. Za postawioną na niego złotówkę możemy zgarnąć - w przypadku dymisji do końca 2017 roku - zaledwie 1,5 zł. Z dużym prawdopodobieństwem - jeśli wierzyć bukmacherom - wymieniony będzie także minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski. Za jego dymisję także płacą 1,5 zł za każdą złotówkę.

d2lah7j

Według bukmacherów małe szanse na utrzymanie posady ma również bezpartyjna Anna Streżyńska, minister cyfryzacji. O prawdopodobnej dymisji Streżyńskiejpisaliśmy na money.pl. - Dla mnie ważne jest, żeby robić coś pożytecznego, a nie piastować stanowisko ministra - mówiła szefowa resortu. Na razie za postawioną na nią złotówkę można zgarnąć 1,8 zł.

Duże są również szanse, że rekonstrukcja dotknie ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Krzysztofa Jurgiela (1:2,5). O swój stołek może bać się również Konstanty Radziwiłł, którego gwoździem do trumny mogą być głodujący rezydenci (1:3).

Kto jeszcze poleci z rządu? Ostatnim kandydatem jest minister środowiska, Jan Szyszko. W tym przypadku za złotówkę można wygrać 6 zł.

Nie do ruszenia

Rekonstrukcja rządu raczej nie zaszkodzi pozycji wicepremiera Mateusza Morawieckiego (1:50) czy Antoniego Macierewicza, szefa MON (1:20).

d2lah7j

Według bukmacherów o swój los mogą być również spokojni minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (1:25), członek Rady Ministrów Michał Kamiński (1:25) oraz Mariusz Błaszczak - minister spraw wewnętrznych i administracji (1:25).

Za każdą złotówkę postawioną na wymianę premier Szydło zarobić można 8 zł. O ile taka zmiana w 2017 roku nastąpi.

Czytelnicy WP też mają swoje typy. W naszej sondzie lider jest jeden.

d2lah7j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lah7j