Trwa ładowanie...

Ubezpieczenia komunikacyjne zmorą kierowców. To na nie jest najwięcej skarg

Oto dane z najnowszego raportu Rzecznika Ubezpieczonych.

Ubezpieczenia komunikacyjne zmorą kierowców. To na nie jest najwięcej skargFot: Jameziecakes/flickr (CC BY 2.0)
dfa3tl6
dfa3tl6

Najwięcej skarg, jakie spływają do Rzecznika Ubezpieczonych, dotyczy ubezpieczeń komunikacyjnych - wynika z raportu przedstawionego przez biuro rzecznika.

Do rzecznika w I półroczu 2015 wpłynęło ponad 3,5 tys. skarg dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, co stanowiło 46,7 proc. ogółu spraw.

Dla porównania, w I półroczu 2014 r. liczba ta wynosiła nieco ponad 50 proc. wszystkich skarg.

Jak napisano w raporcie, najczęściej zgłaszane zastrzeżenia dotyczyły uzyskania pełnej rekompensaty za wynajem pojazdu zastępczego oraz sposobu likwidacji szkody, poprzez nieuprawnione kwalifikowanie jej jako szkody całkowitej.

dfa3tl6

Skarżący wskazywali, iż ubezpieczyciele często zaniżają wartość pojazdu w stanie sprzed wypadku, a zawyżają wartość wraku, nie udzielając jednocześnie pomocy w ich zbyciu za ustaloną przez zakład ubezpieczeń cenę.

Zgłaszane problemy dotyczyły również m.in. prawa osoby poszkodowanej do decydowania o wyborze części stosowanych do naprawy pojazdu, zasadności stosowania przez ubezpieczycieli amortyzacji części, problematyki wypłaty odszkodowania z tytułu utraty wartości handlowej pojazdu,

Inne dotyczył też kosztów związanych z holowaniem i parkowaniem pojazdu, żądania przedstawienia faktur źródłowych stwierdzających rodzaj i źródło nabycia części zamiennych stosowanych przy naprawie pojazdu oraz obniżania przez zakład ubezpieczeń stawek za roboczogodziny.

Zobacz też: * *Brak OC? Zapłacisz karę nawet, gdy nie jeździsz

dfa3tl6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfa3tl6