Trwa ładowanie...
d55unfa

Udział G.Bernatowicz w spotkaniu Rady Ministerialnej OBWE (komunikat)

30.11. Warszawa W dniach 1-2 grudnia 2009 r. pani Grażyna Bernatowicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, weźmie udział w spotkaniu XVII Rady Ministerialnej...

Share
d55unfa

30.11. Warszawa W dniach 1-2 grudnia 2009 r. pani Grażyna Bernatowicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, weźmie udział w spotkaniu XVII Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Spotkanie w Atenach podsumuje roczne działania OBWE i jej przewodniczącego (Grecja) oraz wskaże główne kierunki działania w 2010 roku pod przewodnictwem Kazachstanu.

Jednym z głównych tematów dyskusji będzie przyszłość bezpieczeństwa europejskiego. Dialog w tej sprawie został zainicjowany w czerwcu br. podczas nieformalnego spotkania ministrów SZ państw członkowskich OBWE na wyspie Korfu.

Spodziewane są także dyskusje nt. funkcjonowania oraz dalszego rozwoju wszystkich trzech wymiarów OBWE: polityczno-wojskowego, ekonomiczno-ekologicznego oraz ludzkiego (swobody demokratyczne i prawa człowieka).

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d55unfa

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d55unfa
d55unfa