Trwa ładowanie...
d3pc9c8
d3pc9c8

"Udział w wyborach to pokazanie braku poparcia dla rządu"

Udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego to szansa pokazania, że nie wszyscy zgadzamy się z polityką obecnego rządu; polityką pogłębiającą kryzys gospodarczy - powiedziała w sobotę w Szczecinie wiceprezes PiS Aleksandra Natalli-Świat.
Share
d3pc9c8

- Wszyscy powinniśmy wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego i wybrać tych, którzy będą chcieli i potrafili walczyć o polskie interesy. Nie przeciwko Unii, ale po to, aby Unia była ugrupowaniem państw solidarnych, traktowanych równo, które będą miały jednakowe prawa do rozwoju - podkreśliła.

- Udział w tych wyborach to nie tylko wybór naszych przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. To także szansa pokazania, że nie wszyscy zgadzamy się z polityką obecnego rządu. Polityką, która zamiast przeciwdziałać kryzysowi gospodarczemu, jeszcze go pogłębia poprzez chaotyczną politykę finansową" - dodała wiceprezes PiS.

Jej zdaniem polskie stocznie to "przykład nierównego traktowania" w Unii Europejskiej. - Dlaczego w tym samym czasie ta sama Unia Europejska zgadza się na pomoc (publiczną) w jednych krajach, a zabrania tej pomocy w innych - pytała.

d3pc9c8

- Innym przykładem jest rybołówstwo. W tym samym czasie, kiedy Szwedzi, Duńczycy i Niemcy mogli łowić dowolną liczbę ryb bez limitów - decyzją arbitralną pana komisarza (ds. rybołówstwa i gospodarki morskiej) Joe Borga - narzucono Polsce limity połowowe, które spowodowały, że nasi rybacy musieli swoje kutry "odstawić na sznurek" - mówiła.

Przypomniała, że rząd Jarosława Kaczyńskiego zaskarżył tę decyzję do Europejskiego Trybunału. - Niestety obecny rząd Platformy Obywatelskiej skargę tę wycofał. I polscy rybacy nadal są dyskryminowani - dodała.

Jej zdaniem rząd nie podejmuje dobrych działań dla polskiej gospodarki. - Dziś najważniejszą sprawą powinno być ratowanie gospodarki. Nie można dopuścić, by rosło bezrobocie, by coraz więcej Polaków pozostawało bez pracy i bez szans na przyszłość - podkreśliła.

d3pc9c8

Podziel się opinią

Share
d3pc9c8
d3pc9c8