Trwa ładowanie...

Ukraina: Premier i szefowa włoskiej dyplomacji o pomocy w energetyce

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk i goszcząca w Kijowie minister spraw zagranicznych Włoch Federica Mogherini omówili w poniedziałek możliwości współpracy swych państw, w tym włoskiej technicznej pomocy w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego.

Share
Ukraina: Premier i szefowa włoskiej dyplomacji o pomocy w energetyceŹródło: AFP, fot: GEORGES GOBET
d3dj606

"Arsenij Jaceniuk podkreślił dążenie Ukrainy do dalszej intensyfikacji dialogu z Unią Europejską w kontekście wdrażania porozumienia o stowarzyszeniu. Rozmówcy omówili możliwość udzielenia przez Włochy pomocy eksperckiej i technicznej w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego i poprawy klimatu dla inwestowania" - poinformowano na stronie internetowej ukraińskiego gabinetu po rozmowach premiera Ukrainy z włoską minister.

Premier Jaceniuk z zadowoleniem odniósł się do faktu złożenia przez szefową włoskiej dyplomacji pierwszej wizyty w Kijowie po przejęciu przez Włochy 1 lipca przewodnictwa w UE.

Strony wymieniły też poglądy na temat sytuacji na wschodzie Ukrainy i najpilniejszych potrzebach dla odbudowy tych regionów.

Agencja Interfax-Ukraina informuje też o spotkaniu minister Federiki Mogherini z liderką partii Batkiwszczyna, byłą premier Julią Tymoszenko, która podkreśliła, że "po rewolucji istnieją wszelkie przesłanki, by Ukraina stała się nieodłączną częścią Unii Europejskiej".

Minister Mogherini zaznaczyła, że "Włochy wspierają integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3dj606

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dj606
d3dj606