Trwa ładowanie...
d17wofg

ULC zatwierdził zimowe rozkłady lotów

Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) zatwierdził na najbliższy sezon zimowy 55 rozkładów zagranicznych przewoźników lotniczych, regularnie latających do i z Polski - poinformowała rzeczniczka ULC Katarzyna Krasnodębska.

d17wofg
d17wofg

Przewozy regularne - pasażerskie i transportowe - wykonywać będzie 34 przewoźników. We wrześniu tego roku na polskim rynku pojawił się nowy przewoźnik Air Baltic z Łotwy, który lata z Warszawy do Rygi. Od niedzieli ze stolicy do Bratysławy i Popradu można polecieć samolotem słowackiej linii Danube Wings. Regularne przewozy w sezonie zimowym zawiesił z kolei hiszpański Air Nostrum, obsługujący trasę Kraków - Madryt.

Według danych ULC, najszerszą ofertę przewozów regularnych mają: Ryanair - 64 połączeń, Wizz Air Hungary - 63, Norwegian - 13, EasyJet - 8.

Najbardziej popularnym portem lotniczym w Polsce jest Warszawa - przewozy do i ze stolicy oferuje 28 zagranicznych przewoźników. Na kolejnych miejscach w rankingu portów są: Kraków, Gdańsk, Poznań, Katowice, Rzeszów, Łódź, Szczecin, Bydgoszcz i Wrocław.

d17wofg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17wofg