Trwa ładowanie...
ddeguc7

UOKiK nałożył na PTC 21,3 mln zł kary za nierzetelne informowanie o warunkach loterii

02.01. Warszawa (PAP) - Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożyła na Polską Telefonię Cyfrową karę w wysokości 21,3 mln zł za nierzetelne informowanie o warunkach...

Share
ddeguc7

02.01. Warszawa (PAP) - Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożyła na Polską Telefonię Cyfrową karę w wysokości 21,3 mln zł za nierzetelne informowanie o warunkach loterii - poinformował UOKiK w poniedziałkowym komunikacie.

Konkurs PTC "Czy stałeś się dzisiaj Milionerem" trwał od 25 października 2010 roku do 2 lutego 2011 roku i przewidywał możliwość wygrania miliona zł.

"Urząd ustalił, że informacje przekazywane abonentom sugerowały, że zgłoszenie uczestnictwa w loterii dotyczy tylko jednego dnia. Jak się okazało - odesłanie wiadomości wiązało się z uczestnictwem w konkursie do dnia jego zakończenia lub przesłania rezygnacji oraz otrzymywaniem płatnego smsa każdego dnia uczestnictwa w konkursie. Ze skarg, które otrzymał Urząd wynika, że wielu abonentów było przekonanych o tym, że biorą udział w loterii jednorazowo" - napisano w komunikacie.

Kolejną praktyką, którą zakwestionował UOKiK było wprowadzanie w błąd co do kosztów udziału w loterii.

Urząd podał, że decyzja nie jest ostateczna, spółka ma prawo odwołania się do sądu. (PAP)

seb/ jtt/

ddeguc7

Podziel się opinią

Share
ddeguc7
ddeguc7