Trwa ładowanie...
d1508z9

UOKIK postępowanie wyjaśniające ws. operatorów telefonii komórkowej

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął dziś postępowanie wyjaśniające, w którym przeanalizuje strukturę rynku i zasady współpracy operatorów telekomunikacyjnych.
Share
UOKIK postępowanie wyjaśniające ws. operatorów telefonii komórkowej
Źródło: Fotolia, Fot: Halfpoint
d1508z9

UOKiK na bieżąco monitoruje sektor telekomunikacyjny w związku z zachodzącymi na nim dynamicznymi zmianami i postępem technologicznym.

Dziś Prezes Urzędu wszczął postępowanie wyjaśniające, które zbada, czy działania operatorów telekomunikacyjnych dotyczące współpracy w zakresie udostępniania, łączenia lub współdzielenia sieci telekomunikacyjnych, infrastruktury lub zasobów częstotliwości - nie prowadzą do ograniczeń konkurencji.

Zebrane informacje pozwolą na bliższe przyjrzenie się sektorowi, w tym na sprawdzenie sygnałów dochodzących od przedsiębiorców oraz ekspertów bezpośrednio do Urzędu lub w ramach publicznej dyskusji.

d1508z9

Zgodnie z prawem antymonopolowym Urząd może wszcząć postępowanie wyjaśniające, które prowadzone jest zawsze w sprawie, a nie przeciwko konkretnemu przedsiębiorcy i ma na celu wstępne zbadanie sytuacji rynkowej. Postępowanie wyjaśniające powinno się zakończyć w ciągu 30, a w sprawach szczególnie skomplikowanych - 60 dni od jego wszczęcia. Podane terminy mogą jednak ulec wydłużeniu np. w przypadku oczekiwania przez Urząd na żądane od przedsiębiorców informacje. Jeżeli w trakcie postępowania wyjaśniającego Prezes Urzędu stwierdzi nieprawidłowości, może wszcząć postępowanie w sprawie praktyk ograniczających konkurencję.

d1508z9

Podziel się opinią

Share
d1508z9
d1508z9