UOKiK sprawdza strefy darmowego postoju na polskich lotniskach. Przyjrzy się czterem portom

Na lotniskach funkcjonują strefy Kiss&Fly (ang. Całuj i Leć). To miejsca krótkiego i darmowego postoju, ale zasady korzystania z nich na każdym porcie są inne. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów chce się przyjrzeć, czy przypadkiem nie naruszają one reguł konkurencji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Lotnisku Chopina obowiązuje limit pięciu bezpłatnych wjazdów w ciągu doby. Za każdy kolejny zapłacimy 5 zł
Na Lotnisku Chopina obowiązuje limit pięciu bezpłatnych wjazdów w ciągu doby. Za każdy kolejny zapłacimy 5 zł (East News, Fot: East News)
WP

Czas parkowania w specjalnych strefach i liczba bezpłatnych wjazdów są uzależnione od wewnętrznych regulaminów lotnisk. Np. port lotniczy Warszawa-Modlin pozwala na bezpłatne parkowanie do 10 min i dwa wjazdy w ciągu dobry. Za kolejne trzeba zapłacić 25 zł. Natomiast w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice nie ma bezpłatnych wjazdów i każdy kosztuje 5 zł.

Sprawa jest problematyczna dla podmiotów prowadzących pobliskie parkingi. Taksówkarze, którzy przywożą i odbierają pasażerów, muszą wielokrotnie wjeżdżać do stref Kiss&Fly, co oznacza ciągłe opłaty. UOKiK sprawdzi, czy omawiane limity nie wyeliminują z rynku tego typu przedsiębiorców.

Zobacz też: Milczarski: Lotnisko Chopina jest źle zbudowane. Jego przepustowość zbliża się do kresu

WP

UOKiK sprawdzi sytuację w czterech polskich miastach – w Warszawie, Modlinie, Krakowie i Katowicach. W zeszłym roku urząd przyjrzał się sprawie dostępności i cen wody w strefach wolnocłowych. Skutkiem tej akcji było m. in. montaż darmowych ujęć wody na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP
WP