UOKiK: zgoda na koncentrację (komunikat)

...

18.06.2012 | aktual.: 18.06.2012 12:23

18.06. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na utworzenie przez GlaxoSmithKline Kabushiki Kaisha oraz Daiichi Sankyo wspólnego przedsiębiorcy działającego na rynku farmaceutycznym.

GlaxoSmithKline Kabushiki Kaisha zajmuje się m.in. importem i dystrybucją produktów farmaceutycznych i zdrowotnych grupy GlaxoSmithKline w Japonii. W Polsce grupa GSK posiada spółki zależne, które zajmują się m.in. badaniami, produkcją i dystrybucją produktów leczniczych. Daiichi Sankyo należy do grupy kapitałowej DS, która jest obecna na rynkach produktów farmaceutycznych na całym świecie. W Polsce grupa DS prowadzi działalność za pośrednictwem spółki zależnej, która zajmuje się m.in. sprzedażą leków kardiologicznych, antydepresyjnych i antybiotyków. W wyniku koncentracji przedsiębiorcy obejmą po połowie udziałów w spółce Japan Vaccine, która będzie działać na rynku szczepionek profilaktycznych w Japonii.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ akuc/

Źródło artykułu:PAP
uokikfuzjaochrona
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)