Trwa ładowanie...
d36w2lj

UOKIK: zgoda na koncentrację (komunikat)

...

d36w2lj
d36w2lj

01.08. Warszawa - UOKIK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Power Tool Invest kontroli nad spółką Metabo

Power Tool Invest (Holandia) jest podmiotem utworzonym w celu przeprowadzenia tej transakcji. Spółka będzie działać w ramach struktury funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Chequers Partenaires, działającego w sektorze usług finansowych. Działalność Metabo (Niemcy) skupia się na produkcji i dystrybucji elektronarzędzi dla użytkowników profesjonalnych. W wyniku koncentracji Power Tool Invest przejmie kontrolę nad spółką Metabo.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

d36w2lj

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d36w2lj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36w2lj