UPC informuje klientów o wyższych rachunkach. Wystarczy prosty sposób, by uniknąć podwyżek
Nawet 8 zł miesięcznie może wynieść podwyżka opłat za usługi operatora kablowego UPC Polska. Sieć rozsyła do abonentów e-maila, w którym informuje o podniesieniu prędkości internetu od 1 lutego 2022 roku, a co za tym idzie - cen. Uważni klienci mogą uniknąć naliczenia opłat jednym prostym sposobem.
Jeśli jesteś klientem UPC, mogłeś otrzymać maila z propozycją zwiększenia prędkości internetu do 500 Mb/s lub do 750 Mb/s. Operator dodaje przy tym informację, że abonament wzrośnie o 8 zł od 1 lutego 2022 r. Usługa aktywowana jest z automatu od 1 lutego po wyłączeniu i włączeniu modemu.
Użytkownicy, którzy zdecydują się nic nie robić, będą mogli do 31 lipca 2022 roku testować zwiększoną prędkość internetu. W ciągu pół roku będą mogli zdecydować, która usługa bardziej im odpowiada.
UPC deklaruje jednocześnie, że zwróci różnicę w abonamencie za okres od 1 lutego do dnia kontaktu z infolinią. Na oficjalnej stronie operatora można zlecić wysłanie w maju maila przypominającego, w którym przeczytamy o testowanej usłudze internetu.
Można powiedzieć "nie"
Jeżeli klient już na starcie nie jest zainteresowany ofertą, wówczas do końca stycznia 2022 roku musi zadeklarować to pod specjalnym adresem internetowym. Po podaniu numeru klienta i PESEL prędkość internetu nie ulegnie zmianie. Tyle samo zapłacimy także za rachunki.
Prezent od PiS dla każdej rodziny? Cieszyński: to uczciwe podejście
Droższe usługi telewizyjne
Na tym jednak nie koniec akcji mailowej UPC. Inni klienci, także związani z siecią kablową bezterminowymi umowami otrzymali e-maila w sprawie podwyżki opłat za pakiet telewizyjny.
Co istotne, również w tym przypadku można zrezygnować z proponowanej usługi. W tym celu klient powinien wypowiedzieć UPC umowę abonencką. "Jeśli się na to zdecydujesz, Twoją rezygnację powinniśmy dostać najpóźniej do 1 lutego 2022 r." - podaje operator.