Trwa ładowanie...

Utrecht najbardziej konkurencyjnym regionem w UE

Holenderski Utrecht jest "najbardziej konkurencyjnym" regionem w Europie - wynika ze wstępnego raportu Komisji Europejskiej. Pod lupę trafiły 273 regiony w 28 państwach członkowskich.

Utrecht najbardziej konkurencyjnym regionem w UEŹródło: AFP, fot: Janek Skarżyński
d36w7q2
d36w7q2

Holenderski Utrecht jest najbardziej konkurencyjnym regionem w Europie - wynika ze wstępnego raportu Komisji Europejskiej. Pod lupę trafiły 273 regiony w 28 państwach członkowskich.

Utrecht jest jednym z trzech holenderskich regionów, które znalazły się w pierwszej dziesiątce unijnego rankingu. Jest tam także Holandia Południowa ze swoim największym miastem Rotterdamem oraz Północna - z Amsterdamem.

Komisja Europejska wysoko oceniła także stołeczne regiony w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Danii i Francji, a najniżej - regiony bułgarskie, rumuńskie i greckie. Mazowsze zostało uznane za najbardziej konkurencyjny region Polski, który znalazł się na 158. miejscu w Europie.
Na ocenę konkurencyjności wpływa między innymi jakość zarządzania w danym regionie, jego stabilność makroekonomiczna, poziom infrastruktury, służby zdrowia i edukacji. Końcowa wersja badania ma zostać opublikowana pod koniec września.

d36w7q2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36w7q2