Trwa ładowanie...

Uwaga na oszusta. UOKiK ostrzega przed działalnością nieuczciwego przedsiębiorcy

"Weź pożyczkę TERAZ! Wypełnij formularz bez zaświadczeń i wychodzenia z domu!" - przed takimi ogłoszeniami przestrzega UOKiK. Stoi za nimi Robert Kałuża, prowadzący działalność pod nazwą IP Group.

Uwaga na oszusta. UOKiK ostrzega przed działalnością nieuczciwego przedsiębiorcyŹródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d2o2zq7
d2o2zq7

Jak czytamy w komunikacie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, Robert Kałuża to "nieuczciwy przedsiębiorca". "Prowadzi strony w internecie pod bardzo różnymi adresami, reklamując się jako firma pożyczkowa" - opisuje urząd. Na tworzonych przez niego stronach można znaleźć hasła sugerujące, że to witryny oferujące szybkie kredyty.

"Znajdują się tam także kalkulatory pożyczkowe i inne informacje, które sugerują, że za pośrednictwem tych serwisów można uzyskać kredyt. Klient, który jest zainteresowany musi wysłać smsa premium lub zrobić przelew. Zwykle kosztuje to więcej niż 30 zł. Jak ustalił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, pożyczki nie są jednak udzielane" - informuje UOKiK.

Urzędnicy ostrzegają, że choć zablokowanych zostało już kilkadziesiąt stron stworzonych przez oszusta, niewykluczone, że pojawią się kolejne. Listę zablokowanych witryn można znaleźć na stronie UOKiK.

Osoby poszkodowane proszone są o zgłaszanie podejrzenia popełnienia przestępstwa do organów ścigania. Sprawę prowadzi Komenda Miejska Policji w Rybniku.

d2o2zq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o2zq7