Trwa ładowanie...
dcgv7s7
smog

Uwaga na oszustów! Kielecki samorząd ostrzega swoich mieszkańców

W Kielcach pojawiła się firma, której pracownicy, podając się za przedstawicieli samorządu, zachęcają mieszkańców, by wymienili piece gazowe na nowsze. Władze miasta ostrzegają, że to oszuści.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Kielcach grasują oszuści naciągający mieszkańców na zbyt drogie piece
W Kielcach grasują oszuści naciągający mieszkańców na zbyt drogie piece (WP.PL)
dcgv7s7

Jak informują przedstawiciele kieleckiej rady miejskiej, do samorządu trafia coraz więcej skarg od osób, które dały się namówić na wymianę pieców gazowych.

Zdaniem samorządowców, przedstawiciele firmy, która oferuje sprzedaż pieców, wykorzystują to, że mieszkańcy miasta i województwa świętokrzyskiego słyszą w mediach o konieczność wymiany urządzeń grzewczych na ekologiczne i o samorządowych dofinansowaniach.

- Na tym bazują oszuści - powiedział PAP Władysław Burzawa, wiceprzewodniczący kieleckiej rady miejskiej. - Oferują w domach swoje usługi. Przedstawiają się za przedstawicieli urzędu i w ten sposób wprowadzają mieszkańców w błąd. Jeśli ktoś będzie chciał nam wymienić piec, zastanówmy się - to nie jest tak, że urząd miasta wysyła pracowników, którzy automatycznie wymieniają piece - tłumaczył.

dcgv7s7

Oglądaj też: Najubożsi nie zapłacą za termomodernizację domów. Ważne słowa wiceministra

Burzawa dodał, że firma, której przedstawiciele zachęcają w domach do wymiany urządzeń, oferuje zakup pieców wysokiej jakości, znanych marek, które pracownicy mają ze sobą i montują od razu po podpisaniu umowy.

Przedstawiciele firmy pojawiają się najczęściej w domach osób starszych, a konieczność wymiany pieców argumentują m.in. walką ze smogiem. - Po podpisaniu umowy okazuje się, że cena tego pieca jest dosyć wysoka w porównaniu z jego wartości rynkową - mówi PAP Miejski Rzecznik Konsumentów Dariusz Pyk. - Klient zostaje oszukany i naciągnięty na znaczną kwotę pieniędzy - zaznacza.

dcgv7s7

Miejski Rzecznik Konsumentów otrzymał już kilkanaście zgłoszeń od mieszkańców o takiej działalności. W dwóch przypadkach podjął interwencję.

Czytaj też: Elektryczna rewolucja w polskich miastach. Nowa ofensywa Polskiej Grupy Energetycznej

dcgv7s7

Podziel się opinią

Share
dcgv7s7
dcgv7s7