Trwa ładowanie...

Uważaj, gdy kupujesz bilet. Automaty wydają fałszywe monety

Do kasjerek SKM w Trójmieście zaczęli zgłaszać się podróżni, którzy dostali fałszywe monety w biletomatach. Do 10 października PKP SKM Trójmiasto odnotowało 174 przypadki prób płacenia tak spreparowanymi monetami. - Tymczasowo zablokowaliśmy możliwość płacenia w biletomatach monetami pięciozłotowymi - mówi Tomasz Złotoś, rzecznik przewoźnika.

Uważaj, gdy kupujesz bilet. Automaty wydają fałszywe monetyŹródło: East News, fot: East News
d110kv9

W Trójmieście powszechnym procederem stało się oszukiwanie biletomatów SKM. To uderzyło nie tylko w przewoźnika, ale przede wszystkim w osoby, które płaciły i otrzymywały resztę - w monetach wycofanych z obiegu w 1995 r.

- Na początku września do kasjerek SKM zaczęli zgłaszać się podróżni, którzy kupowali bilety w biletomatach. Gdy płacili monetami pięciozłotowymi, zamiast reszty w bilonie, z urządzeń wypadały stare monety sprzed denominacji - powiedział rzecznik SKM.

Uwaga na podrabiane monety euro

Do monet były przyklejone paski folii, które miały je dociążyć, by waga była identyczna z obecnie używanymi pięciozłotówkami - czytamy na portalu rynek-kolejowy.pl.

d110kv9

- W związku z tym komendant Służby Ochrony Kolei SKM w Trójmieście złoży zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. By uniemożliwić ten proceder, tymczasowo zablokowaliśmy możliwość płacenia w biletomatach monetami pięciozłotowymi. Trwa kalibracja czytników biletomatów. Ma ona wyeliminować możliwość płacenia innymi monetami niż te, które są w oficjalnym obiegu - tłumaczy Złotoś.

- Kalibracja i testy potrwają kilka dni. Po ich zakończeniu i upewnieniu się, że biletomaty już nie przyjmują "fałszywek", SKM przywróci możliwość płacenia pięciozłotówkami - informuje rynek-kolejowy.pl

d110kv9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d110kv9