Trwa ładowanie...

Vademecum formalnego porządku w firmie - szkolenie e-learning "Kalendarz dobrego księgowego"!

Szkolenie Akademii PARP prowadzi za rękę przez najważniejsze sprawy formalne – od rejestracji firmy, przez regularne zadania ewidencyjne, sprawozdawcze, obowiązki wobec US, ZUS, GUS, zadania związane z BHP, wynagrodzeniami i sprawami kadrowymi, obowiązki środowiskowe i kontrole.

Vademecum formalnego porządku w firmie - szkolenie e-learning "Kalendarz dobrego księgowego"!Źródło: fotolia, fot: serq
d1211ea
d1211ea

Przy zakładaniu i prowadzeniu firmy różne działania powodują powstanie obowiązków o charakterze formalnym. Na mapę realnej działalności firmy – produkcji, zakupów i sprzedaży, zatrudniania pracowników – nakłada się siatka czynności formalnych. Są to obowiązki formalne okresowe, które trzeba realizować cyklicznie. Czasami zdarzenie ze świata realnego powoduje, że w określonym terminie trzeba będzie spełnić obowiązek formalny. Innym razem bywa odwrotnie. Nie można dokonać czynności "w realu", jeśli nie zostanie ona poprzedzona odpowiednim dokumentem formalnym.

Osoba będąca naszym „dobrym księgowym” powinna mieć w głowie macierz, która na każde zdarzenie gospodarcze nakłada odpowiadające jej wymogi formalne. Pomocne w utworzeniu takiego widzenia świata jest szkolenie e-learning „Kalendarz dobrego księgowego”. Szkolenie dedykujemy także przedsiębiorcom, którzy ponoszą odpowiedzialność za funkcjonowanie firmy. Oni także muszą odnaleźć się w tej podwójnej rzeczywistości.

Szkolenie składa się z 8 modułów.
Moduł 1. Obowiązki przedsiębiorcy
Moduł 2. Podatki dochodowe
Moduł 3. Ewidencja podatkowa
Moduł 4. Obowiązki płatnika podatków
Moduł 5. Obowiązki związane z VAT
Moduł 6. Obowiązki wobec ZUS
Moduł 7. Zatrudnianie pracowników
Moduł 8. Inne obowiązki

Pierwszy moduł przedstawia obowiązki przedsiębiorcy związanych z założeniem firmy, zawieszeniem działalności gospodarczej oraz likwidacją firmy. W drugim module uczestnicy poznają podstawowe obowiązki i decyzje związane z podatkami dochodowymi. Kolejny moduł w całości poświęcono ewidencji podatkowej. Obowiązki przedsiębiorcy jako płatnika podatków zostały omówione w module czwartym. W module piątym przedstawiamy obowiązki związane z VAT. Kolejne dwa moduły to obowiązki odpowiednio wobec ZUS oraz związane z zatrudnianiem pracowników. W ostatnim, ósmym, module zajmujemy się pozostałymi obowiązkami przedsiębiorców, takimi jak podatki i opłaty lokalne, sprawozdania i opłaty środowiskowe, obowiązki sprawozdawcze wobec GUS oraz kontrole podatkowe.

d1211ea

"Kalendarz dobrego księgowego" to jedno z 45 szkoleń e-learning Akademii PARP. Pod adresem www.akademiaparp.gov.pl znajduje się jeszcze 30 szkoleń m-learning. Przedsiębiorcy i pracownicy oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę. Projekt jest realizowany na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

d1211ea
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1211ea

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj