Trwa ładowanie...
warszawa
26-11-2019 06:56

Varso Tower już na wysokości 29. piętra. To będzie najwyższy budynek w UE

Konstrukcja warszawskiego wieżowca Varso Tower przekracza już wysokość 29. piętra. Na budynku, którego wysokość ma docelowo osiągnąć 230 metrów (310 m z iglicą), zamontowane zostały pierwsze elementy szklanej fasady.

Varso Tower już na wysokości 29. piętra. To będzie najwyższy budynek w UEŹródło: Materiały prasowe
d33k32g
d33k32g

W dwóch z trzech budynków kompleksu Varso Place trwają już ostatnie prace fasadowe oraz na dachach, a wewnątrz obiektów prowadzone są roboty wykończeniowe i aranżacyjne. Rozpoczęły się też rozruchy instalacji. Z kolei na budowie najwyższej części inwestycji - Varso Tower - prace konstrukcyjne przekroczyły wysokość 29. piętra, a na budynku zamontowano już pierwsze elementy szklanej fasady.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Pierwsze dwa niższe budynki Varso Place będą oddane do użytku wiosną 2020 roku. W tej części kompleksu znajdzie się przestrzeń biurowa, z której skorzystają m.in. Bank Gospodarstwa Krajowego, Nvidia, Yves Rocher, Workday oraz kampus naukowo-technologiczny Cambridge Innovation Center.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W Varso 1 otwarty zostanie pierwszy w naszym kraju czterogwiazdkowy hotel NYX. Część biurową uzupełni ogólnodostępna oferta usługowa, na którą złoży się m.in. centrum fitness Zdrofit, przychodnia PZU Zdrowie oraz liczne lokale gastronomiczne.

Varso – kompleks budynków biurowych budowany w warszawskiej dzielnicy Wola, na rogu ulicy Chmielnej i alei Jana Pawła II. Varso ma być piątym pod względem wysokości budynkiem w Europie i zarazem najwyższym na terenie Unii Europejskiej, wyprzedzając minimalnie wieżowiec The Shard w Londynie.

d33k32g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33k32g