Trwa ładowanie...
visa

Visa się robi coraz bardziej mobilna

Stowarzyszenie GSMA, organizacja Visa oraz Samsung Electronics, Telefónica i Giesecke & Devrient, Ingenico, ITN International i La Caixa prezentują działanie płatności mobilnych na tegorocznym Światowym Kongresie Telefonii Komórkowej.

Share
Visa się robi coraz bardziej mobilna
Źródło: WP.PL, fot: Jan Kaliński
d37s13b

Podobno niedługo można będzie zapłacić za zakupy w sklepie komórką. Na razie są na ten temat kongresy. Po wielomiesięcznych przygotowaniach, współpracujące podmioty przeprowadzają w trakcie kongresu pierwszy pilotażowy program płatności zbliżeniowych realizowanych za pomocą telefonów komórkowych w pewnej technologii. Organizatorzy programu dostarczyli najważniejszym uczestnikom i gościom imprezy ponad 400 aparatów komórkowych do używania w trakcie kongresu. Nie poinformowano ile telefonów odzyskano.

Telefony miały karty płatnicze z 60 euro na koncie Uczestnicy kongresu mogli ich używać do płatności za jedzenie i napoje. Nie udało nam się ustalić ile kosztowało piwo na kongresie.

- Zorganizowanie na Światowym Kongresie Telefonii Komórkowej pełnego programu pilotażowego płatności mobilnych to naprawdę wielkie osiągnięcie – powiedział Alex Sinclair, dyrektor ds. technologii i strategii stowarzyszenia GSMA. Podobno płaciło się poprzez zbliżenie. Gdy rachunek przekraczał 10 euro należało jeszcze dodać hasło. W ramach projektu współpracują ze sobą liczne podmioty z różnych branż.

JS

d37s13b

Podziel się opinią

Share
d37s13b
d37s13b