Trwa ładowanie...
dadxped
pkp ic

W 2014 r. z Warszawy do Wrocławia dojedziemy w ok. 3,5 godziny

Jeszcze w tym roku pociągi pojadą po zmodernizowanych torach na odcinku Koniecpol-Opole, co pozwoli skrócić czas podróży z Warszawy do Wrocławia o 1,5 godz. - poinformował PAP Maciej Dutkiewicz ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.
Share
W 2014 r. z Warszawy do Wrocławia dojedziemy w ok. 3,5 godziny
Źródło: WP.PL, Fot: Jan Bolanowski
dadxped

Dutkiewicz dodał, że rewitalizacja trasy między Koniecpolem a Opolem pozwoli na stworzenie szybkiego połączenia z Warszawy przez Częstochowę do Wrocławia. "W grudniu tego roku czas przejazdu wyniesie ok. 3 godzin i 40 minut z możliwością skrócenia go o kolejne 10 minut w 2015 roku" - zaznaczył.

Przedstawiciel PKP PLK wyjaśnił, że między Opolem a miejscowością Fosowskie pociągi osiągną prędkość do 140 km/h, a stamtąd do Włoszczowy pojadą z prędkością do 120 km/h. Na Centralnej Magistrali Kolejowej, na trasie między Włoszczową a Warszawą, składy mają się poruszać 200 km/h.

Dutkiewicz poinformował ponadto, że modernizacja odcinka Koniecpol-Opole pozwoli wprowadzić nowe połączenia, np. Kraków-Częstochowa-Wrocław. Z trasy będą mogli korzystać także przewoźnicy regionalni.

Koszt remontu ok. 150 km linii kolejowych na odcinku miedzy Opolem a Koniecpolem przekracza pół miliarda złotych; inwestycja ma się zakończyć pod koniec tego roku. Remont współfinansowany jest ze środków europejskich. W ramach rewitalizacji odnowionych zostanie 30 peronów, ponad 100 wiaduktów i przepustów oraz ponad 70 przejazdów kolejowo-drogowych. Wymieniana jest także sieć trakcyjna.

dadxped

Podziel się opinią

Share
dadxped
dadxped