Trwa ładowanie...

W budżecie może zabraknąć 40 mld zł

W tym roku w budżecie może zabraknąć nawet 40 mld zł - przewiduje w "Gazecie Polskiej codziennie" Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK-ów. Jak podaje gazeta, wg nieoficjalnych źródeł po pierwszym kwartale tego roku w budżecie brakuje 15 mld zł z podatków.

W budżecie może zabraknąć 40 mld złŹródło: Jupiterimages
d49m4ll
d49m4ll

W tym roku w budżecie może zabraknąć nawet 40 mld zł - przewiduje w "Gazecie Polskiej codziennie" Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK-ów. Jak podaje gazeta, według nieoficjalnych źródeł po pierwszym kwartale tego roku w budżecie brakuje 15 mld zł z podatków.

Cytowani eksperci uważają, że po stronie dochodów może w tegorocznym budżecie zabraknąć co najmniej 18 mld zł. Ponadto ich zdaniem mniejsze niż planowane będą też wpływy z podatków bezpośrednich, w szczególności tych płaconych przez przedsiębiorstwa. Poza tym coraz więcej firm upada.

Powiększającą się dziurę budżetową rząd może próbować łatać zyskiem Narodowego Banku Polskiego, wyższymi dywidendami od spółek skarbu państwa lub przesunięciem części wydatków na przyszły rok. Wszystko to jednak nie wystarczy, aby naprawić państwowe finanse - czytamy w gazecie.

d49m4ll
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49m4ll