Trwa ładowanie...
rzeszów
03-06-2014 16:35

W Jasionce remontowane będą helikoptery z całej Europy

Ok. 8 mln dolarów kosztowała budowa nowego hangaru koncernu Heli-One, w którym remontowane będą śmigłowce z Europy i Bliskiego Wschodu. Dzięki inwestycji zlokalizowanej w podrzeszowskiej Jasionce (Podkarpackie) pracę znalazło ponad 70 pracowników.

Share
W Jasionce remontowane będą helikoptery z całej EuropyFot: Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu
d4ao7ng

We wtorek oficjalnie otwarto nową siedzibę kanadyjskiego koncernu. Jak powiedział wiceprezes CHC Helicopter, spółki matki Heli-One Paul King, Podkarpacie zostało wybranej spośród ok. 20 lokalizacji.

- Ponad pół roku szukaliśmy miejsca dla naszej siedziby. Pod uwagę braliśmy m.in. Finlandię, Irlandię czy USA, w końcu wybór padł na Rzeszów. Decydujące było istnienie tutaj Doliny Lotniczej - klastra skupiającego firmy z branży lotniczej, ale równie istotne było to, że są tu uczelnie, które kształcą potrzebną nam kadrę - dodał.

Hangar o pow. ponad 6 tys. m kw. powierzchni w podrzeszowskiej Jasionce jest czwartą lokalizacją Heli-One na świecie, a drugą w Europie. Jego budowa trwała dwa lata. Obiekt powstał tuż przy porcie lotniczym w Jasionce, na dwuhektarowej działce należącej do spółki zarządzającej lotniskiem. W przyszłym tygodniu podpisany ma być akt sprzedaży działki na rzecz kanadyjskiej firmy.

d4ao7ng

Anthony DiNota wiceprezes ds. handlowych w Heli-One podkreślił, że na Podkarpaciu remontowane będą helikoptery przede wszystkim z Europy oraz Bliskiego Wschodu. - Chcemy też remontować polskie helikoptery wojskowe czy maszyny wykorzystywane przez różne służby, np. medyczne czy straż graniczną - zaznaczył.

Obecnie spółka w Polsce zatrudnia ponad 70 osób. Jak podkreślił dyrektor generalny podrzeszowskiego oddziału Indy Jaswal, w ciągu dwóch lat liczba ta zostanie podwojona. - Rekrutację prowadzimy przez cały czas. Szukamy m.in. inżynierów, mechaników, ale również sprzątaczek i menedżerów - dodał.

Jaswal zdradził, że inżynier - absolwent wyższej uczelni bez doświadczenia, pracujący przy drobnych naprawach silnika helikoptera może liczyć na zarobki w wysokości ok. 4 tys. zł miesięcznie. Natomiast doświadczony pracownik i specjalista w tej dziedzinie może zarobić nawet 8 tys. zł.

W hangarze w Jasionce ulokowanych może być jednocześnie sześć kadłubów śmigłowców. Budując obiekt wykorzystano kilka ekologicznych rozwiązań, które będą zastosowane w innych obiektach spółki, m.in. ogrzewanie podłogowe i oświetlenie LED-owe. W większym stopniu wykorzystano również naturalne światło.

Firma Heli-One jest częścią największej światowej firmy serwisującej helikoptery CHC Helikopter z siedzibą w Vancouver w Kanadzie. Oprócz serwisowania helikopterów koncern świadczy również usługi transportowe do przybrzeżnych platform wiertniczych i dla jednostek ratownictwa. Firma operuje ok. 240 śmigłowcami w 30 krajach na całym świecie.

d4ao7ng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ao7ng
d4ao7ng