Trwa ładowanie...
d3kgk79
benzyna

W Łódzkiem olej ściga się z benzyną

Właściciele aut z silnikiem Diesla powinni zacząć odkładać do skarbonki - bo czeka ich kosztowne lato. Olej napędowy drożeje, jego cena zbliża się już do cen benzyny, a prognozy nie są optymistyczne.

Share
d3kgk79

_ Kierunek jest jeden, w górę, zwłaszcza w przypadku oleju napędowego, na który rośnie zapotrzebowanie na świecie _ - mówi Gabriela Kozan, analityk z firmy e-petrol.pl, monitorującej rynek paliw. _ Choć na większości stacji paliw cena najpopularniejszej bezołowiowej benzyny 95 zatrzymała się, to diesel ciągle drożeje. Na stacjach jego cena poszybowała do poziomu notowanego po raz ostatni w listopadzie. To jednak nie koniec podwyżek i musimy się liczyć, że lato będzie droższe _ - przewiduje Gabriela Kozan.

Wczoraj najdroższy w woj. łódzkim olej napędowy sprzedawano w Skierniewicach, 4,37 zł za litr, najtańszy w Sieradzu - 4,13 zł (stacje Orlenu). W Polsce według danych Polskiej Izby Paliw Płynnych minimalna cena detaliczna ON wynosiła 4,05 zł, maksymalna 4,39 zł. W marcu 2007 r. litr oleju kosztował średnio 3,65 zł.

Najtańszą w regionie benzynę 95 na stacjach Orlenu tankowano wczoraj w Łodzi, Piotrkowie i Wieluniu - 4,25 zł za litr, najdroższą w Skierniewicach - 4,49 zł i Tomaszowie - 4,42 zł.

Eksperci przewidują, że latem za litr benzyny zapłacimy 5 zł, a olej może być w podobnej cenie. _ Tradycyjnie, najmniejszy wydatek za tankowanie ponoszą właściciele aut z instalacją gazową. Litr LPG od dłuższego już czasu utrzymuje się w cenie 2,19 zł _- mówi Gabriela Kozan.

Sławomir Burzyński
POLSKA Dziennik Łódzki

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3kgk79

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kgk79
d3kgk79