Trwa ładowanie...
d3rhxz9
fabryka
23-09-2009 16:05

W Łódzkiem otwarto fabrykę kosmetyków firmy Procter&Gamble

Fabrykę kosmetyków pielęgnacyjnych koncernu Procter&Gamble otwarto uroczyście w środę w Aleksandrowie Łódzkim. To trzeci zakład produkcyjny tej firmy w Polsce. Wartość aleksandrowskiej inwestycji to 50 milionów dolarów. Zatrudnienie w niej znajdzie 300 osób.

Share
d3rhxz9

Produkty z nowej fabryki trafiać mają na rynek polski oraz do ponad 20 krajów Europy Wschodniej i Zachodniej, Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

Jak powiedziała na konferencji prasowej dyrektor fabryki Katarzyna Wojciechowska, miesięcznie w zakładzie produkowanych ma być 40 ton kosmetyków. Taką docelową wielkość produkcji fabryka ma osiągnąć w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Budowa zakładu o powierzchni 13,1 tys. m kw. w Aleksandrowie Łódzkim trwała rok. Jak zapewniają władze spółki, fabryka ta jest największą produkującą kosmetyki Olay w całej Europie. Inwestycja powstała na terenach włączonych do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, tj. dawnego lotniska sportowego.

P&G posiada na terenie Polski zakład produkujący pieluszki jednorazowe na warszawskim Targówku i maszynki do golenia w Łodzi. Koncern P&G zatrudnia na całym świecie niemal 130 tys. pracowników (w Polsce 3,2 tys. osób), a jego roczne obroty sięgają prawie 80 mld dolarów.

d3rhxz9

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna została utworzona w 1997 roku. Obejmuje obszar o powierzchni ponad 1162 ha, położony w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Strefa ma charakter rozproszony i składa się z kilkudziesięciu podstref.

Od początku jej istnienia wydano 145 zezwoleń na działalność w strefie. W sumie łączna wartość nakładów inwestycyjnych wyniosła dotąd ok. 8 mld zł, natomiast liczba deklarowanych miejsc pracy sięga niemal 20 tys.

d3rhxz9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rhxz9
d3rhxz9